| Sfinnx a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa ii iau prietenului meu un cadou de 14 februarie? straight face Adica el nici macar nu s`a ostenit sa mi dea o ciocolata de Craciun, ba chiar a folosit scuza ieftina ca l-a uitat acasa.Pe 31 am facut un an,nici un cadou nimic, iar pe 15 ianuarie de ziua mea,da mi-a dat bani, si nu stiu de ce am sentimentul ca nici de 14 nu imi va da atentie..Nu sunt materialista, nu ma intereseaza cadourile ci atentia.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce vrea el de la tine, ce vrei tu de la el? Iti dai seama ca nu se pusca cap in cap? Deci, cum a zis neutrino, poate cel mai bun cadou ar fi papucii?

| baru a răspuns:

Tot ceea ce faci, te respecti pe tine... ofera fara asteptari. Legat de atitudinea lui, lasa de dorit!

| neutrino a răspuns:

Mai bine i-ai face o surpriza: ofera-i papucii! Daca nu ai parte de iubirea lui, macar ai dreptul sa fii respectata, ceea ce la voi nu se intampla.

| T0T a răspuns:

Nu ii lua.

| SkyPilot a răspuns:

Fii tu insati, nu ii dai cadou sau nu in functie de ce ti-a dat el tie. Tu faci ceea ce face pe tine sa te simti bine.

| RobertMoon a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau e un nenorocit care sta cu tine doar ca sa nu fie singur. Nu-i lua nimic, nu merita.

| Syndre a răspuns:

Îți spun eu ce ar trebui să-i dai, papucii. E nesimțit tipul, una e să nu-ți facă nimic cadou de Crăciun și alta e să bage o scuză stupidă... Ar trebui totuși să încerci să discuți cu el, să-i spui că te deranjează și că nu e vorba de materialism la mijloc, ci de sentimente. Îi explici că dacă nu-și permite îl înțelegi și ai prefera să nu te mintă în față, deși cred că de un an îi cunoști starea materială deja.
Dacă vrei să te respecte ceilalți trebuie să te respecți și tu, de ce crezi că nu meriți ceva mai bun, un prieten mai atent?

| Idontcare69 a răspuns:

Nu ii da nimic! Lucrurile materiale nu conteaza, nu cu ele mergi in mormant, ci cu iubirea si resprectul celorlalti. Acum depinde si de situatia lui financiara. Dar ca sa nu zica ca esti egoista, poarta-te pe 14 februarie mai diferit cu el, fa-l sa se simta iubit [chiar daca el nu prea iti da atentie]. Asta conteaza cel mai mult. :*

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Sustin ce zice Jenifer2 ^^

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Mars de pe site-ul asta!

| raulinho0805 a răspuns:

Surprinde ti prietena de Valentines Day, fa ti alta! in cazul tau altul.Glumeam,pai e bine sa ti surprinzi persoana iubita cu mici atentii dar nu cred ca asta ar conta cel mai mult sa te intelegi.

| Luizamc a răspuns:

Daca el nu iti ia tie cadou, tu de ce sa ii iei?! Ma rog, ideea este ca daca tu consideri ca el tine la tine, ca te iubeste, poti trece cu vederea peste partea materială. El probabil nu are posibilitatea financiară sa ti ia un cadou si probabil ii este rusine sa le ceara parinților...

| Andreea2721207 a răspuns:

Daca iti da el, ii dai si tu happy

| AnaMoza a răspuns:

Nu, ii da nimic. Si nu ii spune nimic, pana cand va reactiona, si sa vezi daca te iubeste... Daca nu. Daca nu da semn de viata, sau nu zice nimic, inseamna ca nu ii pasa asa ca lasa-l...