| taineamea a întrebat:

Crezi ca poti sa traiesti toata viata singur/a fara un/o partener/a? Consideri ca doar daca ai incredere in tine si te iubesti exact asa cum trebuie nu mai ai nevoie de iubirea altuia?

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu,nu poti trai singur! Ai nevoie de cineva alaturi,apoi de copii. Dragostea se daruieste, folosind-o doar pentru tine devii in timp egoist, rece! In plus dragostea personala nu-ti da motivatii suficiente.Nu spun ca nu trebuie sa ai grija si de sufletul tau, dar sufletul poate sa iubeasca mai mult de atat!

| taineamea explică (pentru fabiola):

N-am spus ca sa nu daruiesti dragoste altor persoane sau unor animale, dar se poate sa ajungi singur/a, sa ai mai multe relatii esuate de-a lungul vietii si sa ramai singur - in cazul asta increderea in tine si dragostea de sine iti sunt de ajuns? Sufletul nostru are atata dragoste in el si e capabil sa ofere enorm happy

| fabiola a răspuns:

Daca te referi la un partener de viata, da se poate! Se spune ca noi femeile ne descurcam si singure! Suntem mai ambitioase si mai puternice, in ciuda trupului mai firav! Vazusem odata un sondaj care avea ca rezultat un procent mult mai mare de viata al femeilor ramase vaduve, decat al barbatilor.Constat totusi, ca trebuie sa stii sa-ti canalizezi iubirea in alta parte, in cazul singuratatii:animale, nepoti!

| mgtow a răspuns:

Sigur ca da. Eu voi trai singur pana voi muri pentru ca stim cum e lumea + ca au aparut si alte probleme (asa ca nici nu mai pun pret pe jumatate) ceea ce mi se pare o tampenie pentru ca nu mai exista cel putin pentru mine si in singuratate voi trai bine.

| taineamea explică (pentru mgtow):

Din cate observ esti increzator in tine. Dar oare te iubesti intr-atat de mult incat asta sa-ti fie suficient toata viata?

| mgtow a răspuns (pentru taineamea):

1. Multe s-au dat peste cap si 2 daca as fi cu una m-a trezesc peste cateva zile ca are amant sau ca pleaca la altul cu bani.

| taineamea explică (pentru mgtow):

Tot ai evitat raspunsul...
Si in ceea ce priveste ce ai spus la punctul 2: si o femeie ar putea sa spuna ca de ce sa mai aiba o relatie cand sigur barbatul o va insela. Sa fim totusi realisti barbatii inseala mult mai des decat femeile. E o vorba barbatul inseala cu trupul pe cand femeia cu sufletul; acum ca mai sunt si exceptii, asta e.

| mgtow a răspuns (pentru taineamea):

Nu e vorba ca ma iubesc dar eu sunt optimist si in viata imi va fi bine pentru ca nu mi-e frica de singuratate.

| mgtow a răspuns (pentru taineamea):

Te inseli aici, eu cred ca atat barbatii cat si femeile inseala la greu nu are cum sa fie ei cei care inseala mai mult si femeile sa insele cu sufletul? Tare faza dar nu e deloc adevarat, cine inseala e pentru ca nu are suflet si are interes financiar, noi experiente, plictiseala in relatie sau nevoie de a proba alt corp (infidelitatea asta e o tampenie daca stai sa te gandesti toate femeile au aceleasi gauri si barbatii doar un membru viril au numai ca variaza marimea si placerea e tot una pentru femeie).

| SoareDaniel a răspuns:

Bagamiash poola in mm de viata cand citesc chestii din astea pe TPU imi vine in gand o funie mai ales ca eu am 28 si nu am avut o prietena si niciun sarut pana la varsta FGM DE VIATA BLESTEMATA

| Alex12full a răspuns:

WoooW ce?laughing Dumnezeu ne-a facut sa fim impreuna. Si nu cred ca fain sa fii singur. SA-ti placa sa stai singur e altceva.

| mgtow a răspuns (pentru Alex12full):

Acum Dumnezeu va intelege ca unele persoane stiu de ce raman singure, daca ar fi sa puna intr-o lume persoanele bune la suflet si pe cele rele in alta parte atunci nu as mai ramane singur.

| taineamea explică (pentru Alex12full):

Corect, sa iti placa sa stai singur e altceva. Dar daca esti intr-o relatie si totusi esti singur? Nu crezi ca singuratatea in doi e mai dureroasa decat de unul singur?