| sailor a întrebat:

Cum ati reactiona daca un prieten v-ar spune ca e transgender? V-ati schimba atitudinea fata de el? Ar conta pentru prietenia voastra?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat tine distanta fata de mine si nu are intentii sexuale iesim la o masa in oras dar distanta se aplica oricum

| ania a răspuns:

Oricine poate fi transgender dacă vrea, acum e la modă să contești totul inclusiv sexul cu care ai fost conceput. Mulți și=su făcut operații și recent l=am auzit pe profesorul Butoi care spunea că colegii lui din America îi spune că cei ce s=au operat de schimbare de sex stau cu sutele la coadă să facă reversul operației și mulți se sinucid pentru că operația nu le=a adus fericirea și eiiberarea visată. Eu aș încerca să înțeleg ce la făacut să simtă că ar trebui să fie alt sex decât cel cu care a fost conceput, sp/l ajut să=și vindece rănile sufletești care l=au determintat să adopte astfel de convingeri despre sine, să=l încurajez să fie mulțumit cu sexul care l=a primit la concepție.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca dupa ce imi marturiseste asta, incepe sa se schimbe intr-un mod negativ, cu siguranta va afecta relatia noastra, dar daca se pastreaza in continuare respectul intre noi, nu ma deranjeaza deloc.

| anamaria82726 a răspuns:

Daca este un prieten foarte apropiat, iti dai seama ca nu imi voi schimba atitudinea fata de el. Ma refer la un prieten adevarat, cu care te stii de ani buni. Nici nu m-ar interesa prea mult. Eu sunt fata. Daca mi-ar spune asta un prieten baiat, as aceepta si as incerca sa ii fiu alaturi. Daca mi-ar spune asta o fata, sigur, nu doar eu, la toate le-ar trece prin minte ca prietena poate ajunge sa te placa. Dar ar fi doar un gand. Nu as spune-o cu voce tare si i-as fi alaturi cum i-am fost si pana atunci. Nu as vrea sa imi schimb relatia de prietenie cu cineva doar pentru asta. Sunt oameni asa ca noi, nu sunt diferiti. Doar ca au alte preferinte sexuale

| CorneliuN a răspuns:

Depinde, daca a fost unul din cei mai buni prieteni cred ca da, mi-aș schimba atitudinea fata de el. Insa daca era decat un simplu prieten poate sa ramana inca un prieten doar sa nu ma deranjeze in vreun fel.

| Emiluner a răspuns:

Depinde de tine, dacă tu îl accepti sau nu, eu accept evident, nu sunt homofob sau ceva de genul))
Dar dacă oamenii îi accepta sau nu, nu înseamnă că trebuie să te iei după ei, fă ce simti, tu simti ca îl accepti sau ca îl respingi?
E vb despre ce simti tu, nu despre alții, dacă nu iti pasa dacă e, și vrei sa ramai la fel cu el, este ceea ce simti și vrei în același timp, dacă nu, e alegerea ta
Părerile celorlalti nu ar trebui să iti influenteaza alegerea, e după cum simti tu
Sper ca te-am ajutat