| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa intru in vorba cu fostul iubit fara sa creada ca sunt disperata? Mentionez ca el are prietena. Vreau doar sa vad ce mai face, cum mai e.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca esti disperata dupa el. Mai bine il lasi in pace.

| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca mai bine este sa nu intri in vorba cu el deloc atata timp cat are prietena iti vei pierde timpul degeaba.Iar tu la randul tau nu te simti ca a 5-a roata la caruta facand acest lucru? Ce e aia sa vezi ce mai face? Da-l incolo, numai sunteti impreuna de ceva vreme si el e cu alta, nu ar trebui sa te mai intereseze soarta lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa nu faci nimic, fiindca este dovada ca esti obsedata de el.
Daca esti o fiinta cu bun simt, da-i pace, mai ales ca este intr-o alta relatie!
De altfel este evident si fara sa-l intrebi, ca face foarte-foarte bine, odata ce este intr-o alta relatie fericita.

| Mosotti a răspuns:

De vrei sa vezi ce mai face? Deci tot asa putin ai vrea sa fi cu el iar.
Ca daca intri in vb cu el, va interpreta cum zic eu.
Sau daca nu asta e intentia poti sa-i zici ca vreau sa vad ce mai faci fara vreo legatura cu altceva.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui să te ti departe de relația omului. Poate nu o sa creada ca esti disperată, dar sigur iubita lui va avea o problema cu faptul că îi scrii.

| OldSoul a răspuns:

A zis ca e bine, iti multumeste de intrebare, dar acum doreste sa-l lasi in pace.

| johnnny123 a răspuns:

Asa este, vrei doar sa vezi ce mai face, nimic altceva...

"acum 11 ore | Corina333 a răspuns:

Eu te inteleg, crede-ma. Sunt in aceeasi situatie. Ne-am despartit acum 2 ani, el a mai insistat, eu l-am refuzat si acum l-as vrea inapoi. Numai ca are prietena. Imi vine sa imi dau cu pumnii in cap. Iubirea e iubire indiferent cat timp trece."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine afli din alte surse (prieteni, rude de ale lui) ce mai face decât să intri în vorbă cu el, mai ales după atâta timp și fiind și cuplat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum ai da o, pari disperatahappy el vrea sa vada ce mai faci, cum mai ești? Am avut și eu un prieten înainte de actualul meu cu care sunt împreuna de 5 ani. Ei bine, eu nu i scriu fostului cu toate ca îmi apare pe Facebook cu iubita lui și ma întreb ce mai face, pe unde mai lucrează etc. Nu i scriu din respect pentru fata aceea pentru ca ma pun in locul ei și nici mie nu mi ar pica bine. Dar bineînțeles ca dacă vreodată ma întâlnesc cu el in oraș, ne oprim, vorbim puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, fi doar naturala. Daca vrei sa vezi doar cum mai e, fara sa te bagi in relatia lui atunci asta nu ar trebui sa fie o problema Si nu prea ar trebui sa iti pese de felul in care te-ar privi el daca ai ajunge sa intri in vorba cu el ca doar nu ai face nimic rau. Doar nu ai incerca sa fi iar cu el, nu?winking Dar, serios vorbind, daca chiar iti pasa de el si vrei doar sa vezi ce mai face atunci doar intra cu el in vorba. Nu este nimic gresit in asta. Pana la urma, doar pentru ca numai esti cu cineva intr-o relatie asta nu inseamna ca nu poate sa nu iti mai pese de persoana aceea ca si om. Si asta fara sa incerci sa il castigi inapoi in vreun fel, asa cum ar crede unii. Totusi, daca vrei sa il cauti cu alte intentii si ai speranta ca poate il vei putea castiga inapoi, el fiind deja intr-o relatie, atunci mai bine lasa-l doar in pace si treci peste. El a facut deja asta si ar trebui sa ii respecti alegerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu.

| Mopmop a răspuns:

Nu cred ca ar fi indicat sa intri in vorba cu el. Mai bine incearca sa te concentrezi sa iti faci alta relatie si sigur vei uita. Este greu insa nu imposibil! Si eu sunt tentat sa iau legatura cu vreo fosta dar ma gandesc ca viata merge inainte. Poti folosi asta ca sa vezi unde ai gresit si sa incerci ca pe viitor sa nu repeti greseala.

| dge18 a răspuns:

Nu ar trebui să mai faci asta, niciodată nu te întorci la foști pentru că este foarte ciudat. De aici vine și vorba de fost, trecut, adios! Privește partea bună, poți găsii un băiat care dacă v-a deveni fost, el te v-a întreba dacă ești binewinking

| DaniliucC a răspuns:

Rămâi singură în timp ce încerci să-l uiți!
https://loveisaname.com/ramai-singura-in-timp-ce-incerci-sa-l-uiti/