| huizka a întrebat:

Cum îi spun indirect tatei să nu mai umble prin casă în chiloți pentru că mă simt incomod (i se vede scula)?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine spune-i direct.

| ania a răspuns:

Spune-i mamei să-i spune ea, dacă de ea tesimți mai apropiată.

| MarianWLF a răspuns:

Da-i un sut.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i mamei tale si ea ii poate explica lui taica-tu.

| dullcat a răspuns:

Vorbesti cu mama?

| J0B0MAT a răspuns:

Îi spui să nu mai stea că nu îți place, că nu e frumos, că e frig, că nu îi stă bine etc. E taică-to, ar trebui să puteți vorbi fără jenă, cel puțin legat de aspecte vestimentare.Ori varianta cu mama iarăși merită încercată.

| Miruna333 a răspuns:

S-a gandit cineva ca poate nu este o figura feminina in peisaj?
Clar, scurt si la obiect:
Tata, as vrea sa discutam despre un lucru care ma face sa ma simt putin inconfortabil. Am observat ca uneori te plimbi prin casa in chiloti, iar pentru mine, este un pic ciudat. Imi place sa am un mediu confortabil in casa, iar asta include si modul in care ne imbracam. Ar fi posibil sa incercam sa fim mai atenti la asta? Succes

| Xox0 a răspuns:

Cum ai spus alțîi: vorbește cu mama ta. Aș adăuga să îi propui să îi cumpere shorts

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Poți sa ii faci tu cadou o pereche de shorts si sa ii spui cam asa elegant:,, uite probeaza-i, sunt sigura ca ti-ar sta bine pe tine, abia nu te mai expui asa in fața mea.
Ce zici? nu e ok cum esti acum".