| HeroFlavor a întrebat:

Cum imi fac curajul sa vorbesc cu o fata? Mentionez ca am sindromul Asperger.

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti, trebuie sa stii ca la inceput exista posibilitatea sa ramai dezamagit dar asta nu ar trebui sa te faca sa te dai batut, din greseli invatam, si usor usor, va fi totul bine, ia-o treptat si fii tu insuti.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi de o fata ca tine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa cauti o fata genul tau, si sa o abordezi pe un subiect pe care il consideri comun.
Incepe totul ca o prietenie, ca e mult mai usor.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu nu mai vorbesti.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce interesant este, cate persoane sunt pe TPU vaicarindu-se ca-s victime in relatii, nu au probleme serioase de sanatate. Asta ar fi automat raspunsul, ai o problema de santate deci nu poti socializa "normal" ci trebuie sa-ti personalizezi un mod de a socializa si tu pe care un anumit grup de oameni il vor intelege, iar posibilitatea ta de a avea relatii va fi limitata la persoanele care accepta problema ta si vor sa "invete" sa socializeze cu tine.

| StrongHeart a răspuns:

Înainte de toate, asigură-te că e mai urată decât tine.

| Danny28 a răspuns (pentru StrongHeart):

Cu ce îl ajută dacă e mai urâtă ca el? Și cele urâte pot avea pretenții mari.

| 1997onur a răspuns:

Nu fă greșeală asta niciodată.

| sanboss a răspuns (pentru 1997onur):

Daca tu ai incercat odata si nu tia iesit lasa pe alti poate au mai mult noroc

| 1997onur a răspuns (pentru sanboss):

Nu există noroc.

| AloneMan2427 a răspuns (pentru 1997onur):

Boss,tu chiar esti depresiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai abilități sociale, de comunicare. Cauta una care sa se asemene cu tine

| Strwberrs a răspuns:

In primul rand nu trebuie decat sa te simti bine, sa fii in largul tau, calm si linistit iar fata va simti modestia ta si conversatia va merge lin si frumoshappy

| Saiko93 a răspuns:

Mda, nasol. Fetele din Romania te calca in picioare si daca esti doar timid ( aparent si asta e mai nou considerata boala... ). Daca consideri sau ai boli cu atat mai rau... Desi, poate asta te va incuraja un pic. Am auzit intamplator pe strada oameni ce ziceau ca au o problema care au facut ceva pe topicul fete. Nu ii cunosc, nu ma intreba cum, ti am zis incat sa vezi ca se poate.

| Cheo0S a răspuns (pentru Saiko93):

Ehe e considerata boala deoarece au fost muscate rau de unu timid sad

| Kiran a răspuns:

Pai. de vorbit cred ca poti discuta cu aproape orice om care doreste sa socializeze, dar daca te referi la partea de relatie cu o persoana. e complicat si ai nevoie de ceva special ca sa fii "ales" de o persoana, ai putea eventual sa cauti pretexte ca sa discutati, scoala, cariera si de acolo sa ii arati subtil ca ai minusuri, dar ai un plus mare fata de altii happy