| ZitaRita a întrebat:

Cum as putea sa tratez sindromul asperger? Nu pot sa fac nimic din cauza lui!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se trateaza la psihiatru cu medicatie data de medic si terapie.

| doctorandus a răspuns:

In principal: risperidona. Se acorda numai pe reteta.

| Sportacus123 a răspuns:

Salut! Nu trebuie să te lași influențat de el, nu-i mare lucru.
Practic sindromul Aspenger înseamnă că ești mai retras, nu așa comunicativ. Și eu sunt așa, nu-mi place să stau la taclale cu alte persoane, înafară de părinții mei.
Trebuie să fii mereu ocupat, ca să nu te mai gândești că ai sindromul Aspenger.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sportacus123):

Sindromul se numeste Asperger nu Aspenger.
Oricum, esti departe de subiect.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Du-te la psiholog, n-ai cum sa scapi de autism/asperger, inveti sa traiesti cu el