| anonima2405 a întrebat:

Cum sa faci o relatie sa dureze pana la batranete? laughing) :33 ps. Inafara de s€x ca numa 13 ani am laughing))))

Răspuns Câştigător
| AndreiAndreiP a răspuns:

E, ai 13 ani, esti pe la primele "iubiri", relatia adevarata (daca va iubiti) o sa inceapa de prin clasa a 10-a, pana atunci, oricum, ai sa vezi ca o sa te mai indragostesti de multe persoane, o relatie care o sa tine pana la batranete, mai ales in timpurile noastre va incepe pe la 20 si ceva de ani.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai tine nici una pana la batranete, mosnegii care ajung batrani din tineretul actual ajung sa moara singuri fara nimeni langa ei

| danay72 a răspuns:

Daca e bazata pe iubire, respect si loialitate.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile.

| Felys a răspuns:

La inceput totul e roz, apoi incepe sa se inchida la culoare, daca vrei totusi sa ramai langa persoana respectiva nu trebuie decat sa accepti si sa treci cu vederea multe aspecte care e foarte posibil sa te irite in repetate randuri, doar asa faci o relatie permanenta

| Neo12 a răspuns:

Dacă există iubire sinceră şi respect, o să dureze.
Nu trebuie să lipsească fidelitatea, sprijinul şi alte lucruri esenţiale dacă vrei să dureze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea mica pentru asa ceva (deoarece esti Romanca). Mai asteapta pana la 16 ani.

| anonima2405 explică (pentru anonim_4396):

Nu is romanca :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonima2405):

Bine de tine, deoarece nici eu nu sunt Roman, si urasc romanii oricum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti inca prea mic asteapta sa mai cresti

| TPUuser199 a răspuns:

O sa gasesti singura "solutia" la momentul potrivit.

| Morrígu a răspuns:

Oameni cu caracter sănătos.
Comunicare.
Atractie fizica.
Situație materiala buna.
Grup de prieteni sănătoși.
Oameni inventivi, sa nu va plictisiți. Etc

| jimm999 a răspuns:

Ai 13 ani si inca mai crezi ca se poate de creat o realatie care sa dureze pina la batrinete? Fii sigura peste un timp va veti plictisi unul de altul.

| CookieStar a răspuns:

Dacă vă iubiți cu adevărat, o să dureze, crede-mă.

| ColyR a răspuns:

Iubire, respect, intelegere, calm

| Denissaaa123 a răspuns:

La 13 ani te gandesti la asa ceva? oh go on... Pai eu spun ca e imposibil sa stai cu o persoana de acum incolo fara sa va certati la un moment dat.

| andre4you a răspuns:

Incredere fidelitate si prietenie! Dar te vei mai indragosti de cateva ori pana and vei ajunge si la partea mai intima cu un iubit