| Roxana198194 a întrebat:

Cum sa imi conving tatal ca sa imi ea caine si sa il tin in casa, si i-am zis ca o sa am grija de el si o sa strang dupa el dar nu ma crede! Va rog ajutati-ma! happy big grin

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu vei reusii, renunta, si fimea acelasi lucru vrea si nu sunt de acord in ruptul capului, cainele e pentru curte nu sa stea in pat cu tine sa iti sufle in gura toti microbii lui

| Miree a răspuns:

Înainte de toate, trebuie să îi demonstrezi că eşti o persoană responsabilă. Dacă reuşeşti să-i dovedeşti acest lucru, mai trebuie doar să îi arăţi cât de mult îţi doreşti să ai un câine şi de ce. Fără lacrimi false că nu o să meargă... Demonstrează că eşti o fată responsabilă şi o să ai câinele!

| Roxana198194 explică (pentru Miree):

sad
am incercat sa fac asta dar el nu vrea caine in casa!

| Miree a răspuns (pentru Roxana198194):

Dacă tatăl tău nu doreşte câinele să îl ţină în casă, de ce nu îi prezinţi o altă soluţie? De exemplu îi faci un adăpost afară. Sau daco vrei un animal de companie şi nici aşa nu merge, încearcă altceva. Poate tatăl tău are ceva cu aceste animale.

| Branet_Tudor_1991 a răspuns:

Nu vorbe, fapte.Fa un lucru ce il va convinge pe tatal tau ca esti responsabila\responsabil.