| elutzza_5346 a întrebat:

Cum sa-l fac pe fostul meu prieten sa regrete ca s-a despartit de mine? dar nu in asa fel incat sa ma impac cu el pentru ca eu nu vreau asta.doresc decat sa-l fac sa se simta rau pentru ca a facut asat.va rog sa ma ajutati si pe mine.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Arata-i cat a pierdut ca te-a parasit! si asta poti sa o faci numai daca vei fi fericita cu adevarat! atunci te va cauta cu siguranta, pentru ca-si va pune intrebari, va incerca sa te recucereasca, dar tu vei fi mult prea departe de el...pentru ca trenul care o data statea in statia lui, a parasit gara de mult! ai o valoare, el va stii asta, cand va fi prea tarziu...

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu face rautatea asta, fiindca se va intoarce impotriva ta si te va lovi cand te va durea mai tare. Lasa trecutul sa treaca, iarta si poarta-te frumos.

Anna
| Anna a răspuns:

Ignora-l! Asta doare cel mai tare.Cu cat il bagi mai mult in seama si cu cat incerci sa-i demontrezi ca a gresit, se va simti mai bine!

eileen
| eileen a răspuns:

Ingora-l, o sa isi dea seama ca a gresit.

Bula
| Bula a răspuns:

Da-i pace! Nu merita osteneala!
Cauta-ti alt prieten, cu care te intelegi! Sunt multi baieti in lume!

| kh1ss a răspuns:

Daca nu vrei sa te mai impaci cu el, de ce vrei sa regrete ca a fost cu tine? de ce nu vrei sa accepti si sa va despartiti intr-o maniera amiabila?

| bunica a răspuns:

Cred ca tie-ti pare rau ca te-a lasat el si nu tu? vezi sa nu faci in asa fel sa cazi in propria-ti capcana, s-a dus duca-se.

| joy a răspuns:

Daca nu te-a iubit nu are cum sa regrete...

cristian
| cristian a răspuns:

Mergi la ''vrajitoare'' sau mai bine ''pune-l'' pe toaca la biserica.

| selef a răspuns:

Cere-i ceva cu imprumut la care tine foarte mult.

| onlyme_3202 a răspuns:

Ce vrei tu suna a rautatehappy de ce vrei sa il faci sa se simta prost daca spui k nu te mai intereseaza? da-i pace! fii fericita si nu te mai gandi la razbunarehappy

| N538961518 a răspuns:

laughing n-ai cum.

| funkydiva a răspuns:

Ai putea sa. i scrii o scrisoare in care sa. i spui ceea ce simti .si mai multe lucruri, ca de exemplu sa. i amintesti de un moment in care a avut vreo slabiciune { ex.cand ti. a spus te iubesc ultima oara, ultima noapte petrecuta impreuna, ultima vacanta. ]. ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei de fapt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi cu prietenele in oras, distreaza-te, fii fericita, arata-i ca esti fericita! trebuie sa te gandesti ca oricand te poti intalni cu el si pentru asta trebuie sa fii mereu aranjata, parfumata etc. iar el cand va vedea lucrurile asa, isi va spune singur:"ce fata am pierdut..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai vrei sa te impaci cu el nu are rost sa iti bati capu dal in colo de ratat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mas duce cu lopata dupa el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie dar te rog asculta-mi sfatul ignora-l nu te uita la el dc il vezi pe strada te faci ca nul vezi si sa vezi ca o sai para rau si o sa se simta vinovat

| diavolitzza a răspuns:

Elutzza indiferenta doare mai tare decat orice...pentru ce sa faci rau? rau se intoarce de fiecare data...fostul meu prieten mi-a facut foarte mult rau... a dat in mine... m`a umilit... m`a tinut numai in casa... mi-am fost pierdut toti prietenii din cauza lui eram doar eu si el ...si el cu prietenii lui...si m`a lasat cand mi-a fost mai greu...pe deasupra... avea prietena. m`a santaja si... daca ieseam cu alt baiat sarea la bataie la amun2...si nuh am facut nimic... pute-am sa ii fac muuuult rau... dar nuh am facut`o ...si nici nuh l`am urat. ...si a ajuns ziua in care sa se puna in genunchi singur sa imi iar iertare...sa se schimbe doar ca sa imi arate k e alt om... a vrut sa ne impacam... i-am explicat...am iertat tot ce a fost dar nuh am uitat... e zidu format de tine intre noi ...si s`a terminat...acum suntem prieteni...iesim in weekend... vb la tel...pe mess... dar nuh trebuie sa faci rau nuh castigi nimic... ti-am zis indiferenta doare mai tare k orice ...arata`i k esti mai breaza k el ...si nuh te injosesti...sau vrei sa ajungi ca el? sa faci rau celor din jur?

| delia_1017 a răspuns:

Elutzza.de ce vrei sa-l faci sa regrete ca v-ati despartit? daca nu vrei sate impaci k el de ce vrei sa faci asta...lasa-l in pace, uilal... e mai bine pestru amandoi... iar daca el nu tea iubit nu poti face nimic pentru a-l face sa regrete...cautati fericire in alta parte...cu siguranta o vei gasi...