| Oanapisipisi a întrebat:

Cum se pot dezlega farmecele?
Noi (eu+mama+bunicile) credem ca o vecina ne-a facut farmece, mama, intr-o dimineata(pe la 3) a auzit cum ca cineva rupe ceva. Avea geamul deschis si s-a uitat pe geam si a vazut-o pe vecina ca rupea frunzele de vita.Mai tarziu a aflat de la bunica paterna ca acesta este obiceiul bulgaroaicelor de a lua sporul casei.
Dupa aceea a gasit par de caine prin curte (de unde par de caine cand cainele nostru murise ), si crede ca a ingropat nu stiu ce prin curte, mai apoi gaseam si lucruri aruncate din curte.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi bine sa va faceti o sfanta cruce si sa ganditi pozitiv, daca ganditi negativ, atrageti efectele sale, nimeni nu ia nimic de la nimeni decat prin furt.
Dati dovada ca aveti credinta si ca nu credeti in asa ceva si apoi veti vedea c a totul va capata sens.
In cel mai rau caz, puteti chema preotul sa va sfinteasca casa.
O zi bunahappy

| Liviu a răspuns:

Apai o iau pe urma la nebun.Iti ia sporu casei, iai si tu carca la bataie, 2 3 pumni in cap, atunci e ok laughing O sa se dea batuta. Unde nu poti cu vorba buna, violenta ca e cheita. Stii vorba aia "Prostu din ce vede ca fugi de el, fuge mai rau inspre tine " asa ca aveti grija.

| William a răspuns:

Arunca si tu gunoaie la vecina in curte sa creada ca ii faceti farmece laughing.

| CataC a răspuns:

Buna

Ii dati in judecata pe baza celor declarate aici si le ceri in instanta sporul casei plus dobanzi si penalitati.
E inadmisibil ca in anul 2014 cineva sa iti ia sporul casei si sa nu fie tras la raspundere!
Nu e corect ca vecina sa aiba doua sporuri ale casei si voi niciunul.
Eventual si plangere la politie pentru furt.
Mult succes!
P.S. S-ar putea sa trebuiasca sa inapoiati parul de caine daca nu va apartine.

| danay72 a răspuns:

Arunca tot cee are legatura cu spiritismul, apoi multe sunt doar superstitii, nu te poti lua dupa tot ce se zice.

| cristimihailov a răspuns:

Cheama si tu un preot sa sfinteasca zona si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terminați cu farmecele. Nu exista!
Cei care cred în ele ajung internați la Psihiatrie cu delir sau psihoză... Căutati voi pe dex ce înseamnă cei 2 termeni.

| BogdanFRD a răspuns:

Du-te la Mama Omida...Serios? In anul 2014 tu inca mai crezi in farmece?
Nu exista farmece stai linistita, la fel cum nu exista nici Mos Craciun si nici Bau Bau (ma refer la monstrul ala din dulap).