| EvaEvita a întrebat:

Daca cineva care te-ar parasi brusc pentru a se recupla cu o fosta iubita, s-ar reintoarce la tine, spunand ca a gresit, ca pe tine te vrea de fapt, l-ai ierta, i-ai mai acorda o a doua sansa?

23 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de mult mi-a placut persoana respectiva, daca chiar aveam sentimente, da, o a 2-a sansa acord, dar o a 3-a clar nu.

| DeathIncarnate a răspuns:

Desigur ca...NU!
N-am fost si n-o sa fiu bataia de joc a cuiva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu l-as ierta! Niciodata!
Daca ala nu te-a iubit de prima oara, alergand la "fosta" cum iti va dovedii tie, ca nu te va parasii curand, cand va gasi o alta?
Nu, nu i-as acorda o alta sansa pentru ca nu va schimba nimic, in sentimentele lui fata de fata.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie un om nehotarat dar asta nu ii disculpa gestul. Daca tot o mai vroia pe fosta nu trebuia sa inceapa o relatie cu mine, sa ma faca sa pun suflet, sa investesc sentimente si dupa sa ma paraseasca pentru ca el nu e sigur de ce simte.
In capul meu ar fi cateva intrebari.M-a luat ca pe pansament? Nu la mai vrut fosta inapoi si s-a intors la mine? Si si daca m-as impaca cu el ideile astea nu imi vor iesi din cap si mereu ii voi reprosa.

| Andreeush a răspuns:

Niciodată!
Nu sunt rezerva nimănui, nu aș accepta pe cineva care mă părăsește pentru o fostă ca mai tarziu să se întoarcă înapoi.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Sub nici o formă.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

| Lioana a răspuns:

Pana acum n-am primit inapoi pe niciunul din cei care m-au parasit dar teoretic e posibil sa fac asta daca l-as iubi foarte mult si daca as crede in sinceritatea si in dragostea lui. Dar unul care m-a parasit odata greu de crezut ca va mai putea fi convingator. Ar trebui sa faca mult mai mult decat a facut prima data cand m-a cucerit.

| Iote a răspuns:

Niciodata!
Indecis, va repeta figura mereu, poate si cu altele nu numai cu "fostele".

| CleanHeart a răspuns:

Nu, acum recent mi s-a întâmplat ceva de genul și mai mult de o prietenie nu o sa mai fie niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inteleg bine el are o pasiune pentru „foste". Adica te-a lasat pe tine pentru fosta, apoi a lasat-o pe fosta pentru iarasi fosta-adica tu.Intr-un fel e un tip stabil,nu umbla dupa altele,dar nu se stie cat va fi asa, ar putea intr-o zi sa cunoasca pe vreouna, apoi inca pe una si sa devina ele fostele lui, cand prima, cand a doua.In fine, sper ca ti-am dat un sfat bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dah, as profita de vulnerabilitate si mi-as bate joc Putin sa ma distrez. Dar nu sa mai fie ceva serios, sigur ca nu.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu. Sa rămână cu ea. E clar ca mai simte ceva pentru fosta dacă te a lăsat pentru ea, probabil ea l a respins și s-a întors la tine.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Sunt doar scuze.
Daca a făcut-o o data o va mai face și pe viitor happy

Nu te lasă păcălit de sentimente.

Cum adică :M-am dus la ia pentru ca insistat și etc.
PE BUNE?
Daca eram în locul tau.

II zicem doar atât.

MAR. Ș CURV@ MASCULINĂ!

| marinaru777 a răspuns:

Odata ce e cu altcineva nu tine suficient la tine, nu merita pe lumea asta exista si altcineva care nu te tradeaza

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca isi schimba iubita ca pe sosete, ce te face sa crezi ca nu o sa te schimbe pe tine, cu alta, model mai tanar, cu prima ocazie?

eu nu i-as mai da nici o sansa, sau as face relatie "deschisa" daca am coafeaza, atunci stii macar de ce

| Gaby212 a răspuns:

Cainele care musca o data o va face si a 2-a oara.

| debarasator63 a răspuns:

Daca il iubesc da. Daca a mai facut chestia asta, nu.

| CerCopiTec a răspuns:

2 adevaruri in dragoste:
iertarea in dragoste nu exista
un om care te iubeste nu iti greseste

| 420h2o a răspuns:

Nici daca s-ar pune in genunchi. Fetelor, faceti rost de niste standarde, va rog. Daca un barbat te vrea cu adevarat, nu exista ce ai scris tu mai sus. Sper sa-ti fie de foloshappy

| EvaEvita explică:

El sustine ca ea a fost cea care a insistat sa reia relatia si ca el a cedat. Dar ca a constatat ca ea nu s-a schimbat deloc, nu se mai intelegeau si s-au despartit.

| Iote a răspuns (pentru EvaEvita):

"ea a fost cea care a insistat... si ca el a cedat". Pai daca el a cedat asa usor, inseamna ca nici nu a tinut la tine, ci doar s-a consolat in patul tau, dupa ce s-a despartit de "fosta". Nu merita nici sa-l asculti.

| sofisis a răspuns (pentru EvaEvita):

A...deci nu e ca s-a trezit dimineata si si-a dat seama ca tu esti marea lui iubire. Nu. Pur si simplu aia e tot petarda si tu esti ceva mai buna decat ea. Clar da, merita inca o sansa. Cam pe cand o ingheta iadul as zice eu.