| anonim_4396 a întrebat:

Ati ierta persoana iubita faca va gresit si va ranit?(se zice ca merita o a doua șansa...)

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

Pot afirma usor ca ''daca ma iubea,nu ma ranea'',dar stii, cateodata se intampla fara sa fie cu intentie, fara sa stie ca pe tine te deranjeaza un anumit lucru-din lipsa de comunicare, si nu mai poti sa dai in totalitate vina pe el/ea. Cand exista dragoste, exista si iertare.Cand dai o a doua sansa,trebuie sa te gandesti daca esti pregatita sa mai infrunti vreodata o alta rana din partea persoanei respective,pentru ca nu se stie niciodata daca el/ea chiar s-a schimbat. Daca el te-a iertat cand si tu ai gresit,atunci da, merita si el o a doua sansa.Dar daca ai observat ca atunci cand el a gresit, tu l-ai iertat, si cand a fost randul tau s-a facut ca ploua, atunci nu.Sunt multe criteri de care tii cont atunci cand te gandesti la asta.

Eu,in mare parte,sunt pregatita sa iert intotdeauna, oricat de tare mi-a gresit, dar nu ma voi intoarce niciodata la persoana respectiva, pentru ca ranindu-ma CU INTENTIE nu denota decat faptul ca ii sunt egala cu 0, si fara alte comentari la adresa lui, si el imi va fi egal tot cu atat. Take care :*

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Oricine merita a doua sansa...

| AndreiGabi a răspuns:

Se spune ca...cine greseste o data, greseste si a doua oara. Dar suntem oameni si cum nimeni nu este perfect, toti gresim. Depinde de gravitatea greselii. Unele lucruri...trebuiesc iertate dincolo de vorbe. Daca poti face asta, merita o a doua sansa.

| Awesom a răspuns:

Nu,ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.Eu nu vreau sa trec prin chestia despartire-impacare de 15 ori cu acceasi persoana.Prefer un nou inceput cu altcineva.

| Auslesse a răspuns:

Daca il iubesc, cu adevarat, DA!

| melynda a răspuns:

Da. am iertat. pentru ca si el m-a iertat pe mine

| neutrino a răspuns:

Cat esti tanar si ai toata viata in fata, este bine mereu sa mergi inainte, nu inapoi. Mersul inapoi nu aduce nimic bun.

| Demonull a răspuns:

Chiar daca ai dat o funda, ma incumet sa raspund.A doua sansa o da Dumnezeu, eu nu sunt Dumnezeu deci ..nici nu pot ierta nici sa dau alte sanse nu sunt in stare.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Daca recunoaste da o iert daca minte nu

| AtomiX a răspuns:

As ierta, cum zice si Patrăţel, probabil nu a fost cu intentie si nah...da' infidelitatea nu as ierta`o niciodata..pentru ca aici nu poti sa zici ca nu a fost cu intentie.n`ai cum sa inseli fara intentie pe cineva happy

| ДdД a răspuns:

NU,daca ma iubea nu ma ranea/imi gresea cu nimic.

| dulkik27 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat o ierti, dar iti vei aminti mereu cat rau ti-a facut si o sa iti spui mereu ca tu nu meritai asa ceva.
Eu am iertat dar nu regret, depinde cum se va comporta persoana aceea cu tine

| AnToNiO12o a răspuns:

Nope.sad daca are a doua va tine mhmm max. 10 zile big grin

| kakaagain a răspuns:

Desigut a doua sansa e pentru fiecare laughing o da viata. numai cei fara viata nu ofera o a 2 sansa daca se mai intampla o data... iti da seama