| gabriela12 a întrebat:

Daca dupa un an de relatie eu il rog sa mai stearga din miile alea de tarfe din lista lui de fb, iar el imi spune ca o sa stearga contul ( ca mai apoi sa il reactiveze ca de fiecare data cand ne-am certat), eu ce ar trebui sa cred? Daca eu ii zic pe fata ca vreau sa evit sa-l reactiveze la fiecare cearta(pentru ca asta imi face rau) si ca mai bine le sterge pe fiecare in parte, iar el spune ca e de acord, dar sterge doua-trei dupa care se face ca sterge contul si a scapat de treaba, eu ce ar trebui sa cred? Daca ii repet de mai multe ori care e dorinta mea, ca vreau sa le stearga pe toate(cand are timp, desigur) si ca nu vreau sa mai aud ca a inchis contul ca sa scape de treaba(pentru ca asta imi demonstreaza ca isi bate pl de mine si vrea sa reactiveze contul cu prima ocazie si sa ramana iar cu alea pe fb, lucru ce ma scoate din sarite). Daca a doua zi observ ca si-a inchis contul(desi cu o zi inainte a fost de acord cu mine si nu a obiectat) si cand il intreb de ce a facut asta desi l-am prevenit ca o sa ma enerveze, imi spune ca asa a considerat el ca scapa mai repede de treaba. Acum dupa ce s-a jucat cu nervii mei, probabil prea obisnuit sa trec peste toate, nu e normal sa-l dau dracului? Stiu ca certurile din cauza fb sunt o prostie, dar la el nu e vorba doar de fb, el asa procedeaza in orice situatie din care vrea sa scape, alege calea mai usoara ignorand cererile mele care sunt de bun simt.

Răspuns Câştigător
| 3xfemeie a răspuns:

laughing Isi "clateste" si el ochii! Pune si tu in camera un poster imens cu un tip in chiloti! laughing glumesc. Nu stiu ce sa zic. Uite, eu am avut intr-o zi o surpriza cand am deschis netul. Am intrat in istoric sa revin la o pagina care ma interesa si am gasit numai filme pentru adulti. Isi clatise si sotul meu ochii pe acolo! laughing))))) Am glumit pe seama lui si acum vad ca e istoricul curat. laughing

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă el ţi-ar impune acelaşi lucru, tu cum ai reacţiona? Crezi că relaţia voastră scârţâie din cauza facebook-ului, te înseli! Cred că vrea să te tachineze că a văzut că te deranjază.De regulă când interzici partenerului ceva, se ambiţionează şi face mai rău.Fă-l puţin gelos şi vezi ce reacţii are.Fii mai înţelegătoare!

| gabriela12 explică (pentru onasis1961):

Am fost intelegatoare un an de zile. l-am lasat chiar si sa aiba pe fb ca e single si n-am comentat nimic pentru ca aveam incredere. eu nu am baieti aiurea pe fb, abia ajung la 150 de cunoscuti in total. nu numarul de persoane era problema, ci faptul ca atunci cand ne certam dadea de inteles ca are de unde alege. tu cum te-ai simti daca prietena ta ar face asa? ce fel de iubire e asta daca ma tachineaza si imi face rau intentionat? si are pretentia sa ma ia de nevasta la un moment dat. probabil pentru ca sunt fraiera si obisnuiam sa ii accept toate copilariile.

| akka4 a răspuns:

Pai in primul rand, ii voi lua apararea lui. Nici mie personal nu imi convine sa mi se impuna sa sterg din prietenii de pe facebook. Daca nu l-ai prins discutand cu nici o fata de pe facebook (discutii care ar putea compromite relatia voastra), nu vad care este problema.
In al 2-lea rand, pentru ca o relatie sa mearga bine, este nevoie de incredere si intelegere atat din partea ta, cat si a lui.
Eu din necunostinta de cauza, ma voi opri aici, dar iti spun tie, sa il lasi putin mai liber; Pentru ca se va simti controlat si va incerca pana la urma sa scape de treaba asta. si tot tie iti va fi greu dupa.

| gabriela12 explică (pentru akka4):

Nu m-am referit sa-si stearga prietenii, ci am mentionat sa stearga tarfele cu care sustine ca nu are nicio treaba, ceea ce ar fi si normal din moment ce e intr-o relatie cu mine. de prieteni, familie, colegi de munca etc nu m-am legat. dar la ce ii trebuie toate panaramele daca zice ca nici nu le cunoaste? ca sa aiba rezerve? gandul asta nu-mi place si incredere nu pot sa am pentru ca e prost de gura si de fiecare data cand ne certam zice ca face ca drege cu ele, chiar daca nu face nimic de fapt. asa ca l-am pedepsit sa le stearga. si din moment ce el alege sa stearga contul(zice el definitiv) probabil nici nu il intereseaza persoanele din lista, deci nu e vorba ca ii ingradesc eu libertatea.

| gabriela12 explică (pentru akka4):

Dar iti multumesc ca ai citit si ai raspuns!

| akka4 a răspuns (pentru gabriela12):

Din moment ce nu l-ai prins vorbind cu vreuna, de ce ii ceri lucrul acesta? Nu ajuta cu nimic intr-o relatie acest lucru. Chiar duce la cearta zilnica.
Dar tu din cate observ, esti cam geloasa si ar cam trebui sa lasi gelozia deoparte.

| gabriela12 explică (pentru akka4):

Tocmai ce am scris ca de fiecare data cand ne certam vorbeste cu ele si o spune singur.

| 3xfemeie a răspuns:

Se spune prin popor ca "atunci cand nu ai probleme ti le faci ".
De ex. e posibil sa te vada geloasa fara motiv si el doar sa te tachineze. Iar treaba cu " mii de tarfe in lista lui " mi se pare putin exagerata.
Si poate ca nu ignora cererile tale. Te-ai gandit sa abordezi putin altfel situatia? Conteaza foarte mult cand si cum abordezi o problema.
Bafta si mai putine certuri iti doresc!

| gabriela12 explică (pentru 3xfemeie):

Da..probabil am exagerat cu mii de tarfe.dar sute tot erau. adica pentru mine alea care fac poze in chiloti si stau cu bot de pitzi sunt tarfe. nu pot sa abordez altfel situatia pentru ca i-am expus lucrurile cu calm, dar el a mers pe principiul "zic ca tine, fac ca mine" laughing destept baiat, nu?

| 3xfemeie a răspuns (pentru gabriela12):

laughing Isi "clateste" si el ochii! Pune si tu in camera un poster imens cu un tip in chiloti! laughing glumesc. Nu stiu ce sa zic. Uite, eu am avut intr-o zi o surpriza cand am deschis netul. Am intrat in istoric sa revin la o pagina care ma interesa si am gasit numai filme pentru adulti. Isi clatise si sotul meu ochii pe acolo! laughing))))) Am glumit pe seama lui si acum vad ca e istoricul curat. laughing

| Fax a răspuns:

Am patit si eu mai demult fix acelasi lcuru. avea tipul acelasi comportament.si ce am aflat dupa? le dadea intalnire prin oras, oricareia.nu conta ca nu e f draguta, tot incerca ceva.happy

| Fax a răspuns:

A da si tot cu single pe fb era.nu ca ar conta, dar mai bine nu punea nimic.

| gabriela12 explică:

Cat am vorbit noi aici el le-a sters deja pe panaramele care ma deranjau, semn ca ii pasa totusi de relatie, dar ma enerveaza ca nu m-a ascultat cand l-am rugat de prima data si a trebuit sa imi ridice tensiunea si azi facandu-se ca ploua. poate- poate uit ce am spus. zici ca sunt cu un copil, nu cu un barbat.