| MyLoveIsOnlyForYouButDontWorryIHaveAEmoHeart a întrebat:

[Dau funda]
Buna TPU! Am o problema. In vara mi-a placut de un baiat(Alex) din Nadlac si lui de mine(ma rog, la inceput). Am fost invitati mai multi la majoratul unei prietene, la care a fost invitat si el si un coleg de-al lui de breakdance(Robi). Alex nu prea ma baga in seama si seara aia am aflat ca la Robi ii placea de mine. M-a luat deoparte, m-a imbratisat si mi-a spus asta. Eu n-am stiut ce sa-i zic pentru ca imi placea de Alex... dar m-am certat cu el zilele alea si n-am mai stiut ce sa fac sa-i atrag atentia si m-am combinat cu Robi. Cand a vazut.Alex s-a intors la mine iar eu m-am despartit de Robi. Dar eu n-am ajuns nici o data sa fiu cu Alex(alta poveste lunga laughing ). Ma rog, Alex si-a gasit prietena iar eu vazusem ca inca ii placea la Robi de mine. Luna trecuta am avut concurs cu trupa de dans si au venit si ei. Seara, pe drum spre Arad, m-am pus langa el in autocar si dupa ce mi-am luat inima in dinti i-am spus ca il plac si daca vrea sa ne impacam ca regret. Si a zis da.(totul a fost ok). Urmatoarea zi, la repetitii a venit si el si Alex si Alex mi-a zis ca de fapt Robi nu vroia sa ne impacam... M-am simtit foarte aiurea =(. Iar acum lui ii place de o alta fata(colega cu mine la dans) dar eu nu stiu ce sa mai fac =(, abia acum mi-am dat seama cat de mult i-a placut de mine si tot. Am fost o proasta si mi-am batut joc de el prima data, doar pentru prostul de Alex. Va rog ajutati-ma =(. Cum as putea face sa ma impac cu el? Sa-i arat ca am gresit si etc.
PS: Toti colegii de la dans imi zic ca arat mult mai bine decat fata de care ii place lui acum si ma comport mult mai dragut si etc. Dar el nu o cunoaste si o place ca orbul =(.

1 răspuns:
| PatyKan a răspuns:

Pai, in primul rand sa nu te mai joci cu sentimentele lui, daca nu esti sigura de ceea ce simti pentru el. Daca esti 100% sigura ca pe el il iubesti, inca nu e tarziu sa il recuperezi.
Poate Alex vrea sa va vada despartiti si din cauza asta iti spune ca Robi nu te mai iubeste. Daca el a acceptat sa iti mai dea o sansa, atunci cred ca inca simte ceva pentru tine.
Comunicarea e cea mai importanta. Intreaba-l direct ce vrea si cu cine... Spune-i de toate gandurile tale si intrebarile pe care le ai.
Totul depinde de raspunsul lui. Daca nu mai vrea sa fie cu tine, eu zic sa accepti asta si sa iti continui viata.
Bafta! happy