| Ioana_2793 a întrebat:

(Dau funditahappy )
Cine imi poate explica [,] cum(sau cu ce program pot face o poza alb-negru, dar ca o parte din ea sa fie totusi colorata cum vreau eu?(Exemplu:portretul fetei:fata, ochi, nas etc alb-negru. buze rosii).

Explicati detaliat:*

Răspuns Câştigător
| FeFy` a răspuns:

Photoscape.

Te duci in Editor + Alegi poza +Filter + Region (Out of Focus)+Sepia + Reverse the area.

Gata. funda?

4 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Eu imi fac pozele alb negru in photoscape si apoi intru pe taaz.com si fac acolo buzele rosiibig grin

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Eu fac asta cu PhotoScape. Te duci la Editor, apoi la Fliter si selectezi Region ( Out of focus ) si dai pe Grayscale big grin

| NthtoShare a răspuns:

In PhotoShop poti selecta partile pe care le vei face alb-negru, alegi din bara de meniu optiunea Layer ->New fill layer -> Solid colour -> la mode alegi "colour" sau "saturation" dai ok si alegi negru din paleta. Daca vrei sa schimbi culoarea la ce a ramas neselectat alegi mai intai "inverse" din "select" dupa care urmeaza ce am scris mai sus.

| biBBi a răspuns:

Cu tintii.