| biuta99 a întrebat:

De cand am inceput clasa a 5-a mama mea este foarte certareata cu mine si cu alti oameni(Acum sunt a 6-a). Ma scoate din sarite! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| larissa_1684 a răspuns:

Trebuie sa o intelegi si tu... poate are si ea problemele ei, pe care o sa le intelegi cand o sa mai cresti acum nu o mai enrva si fa ce iti spune...o sa vezi, cu timpul o sa se schimbe

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Poate ca pur si simplu asa este firea ei.
Dar poate daca ii spui tu sa se schimbe, va face asta pentru tine.

| alexutza003 a răspuns:

Incerca sa vb cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza

| D33A_5116 a răspuns:

Buna.:X.in priuml rand nu trebuie sa te rastesti la ea.cand te cearta. dati putin seama ca ai trecut o noua etapa, in viata cls a 5a, cls a6a.a7a,a8a(care vor urma)...de exemplu pune-i o intrebare,gen:"mami ai probleme la serviciu te pot ajuta cu ceva,cu orice esti mama mea si te ajut!"... poate dansa are probleme la serviciu, daca tu o intrebi si esti alaturi de ea, o sa fezi ca si ea se va schimba. mult SUCCES.Papabig grinbig grin

| lavinia_2304 a răspuns:

Poate are probleme la serviciu(daca lucreaza), poate ca imbatraneste depinde iti poti schimba firea si la 50 de ani. orqum important e sa nu-i raspunzi ca daca nu ea e mama si te poate si pedepsi si esti la o varsta la care ai vrea sa iesi cu prieteni.dar cred ca n-ar trebui s-o bagi in seama cand e nervoasa

| larissa_1684 a răspuns:

Trebuie sa o intelegi si tu... poate trece printr`o perioada mai grea sau are ea problemele ei pe care tu o sa le intelegi cand o sa cresti acum fa doar ce iti spune...si o sa vezi cu timpul o sa se schimbe

| Alexandra_5596 a răspuns:

Uite eu trec prin asa ceva de la 9 ani
cand ai mei au divortat din cls a4
cine nu a trecut prin asta nu poate sa intalega

la mine e ca eu imi iubesc foarte mult tatal si am urato, si ea a simtit astahappy, cred ca ar trebuit sa ii explici ca te scoate din sarit si ca nu mai suporti sa te certechatterbox sau ceva de gen

da nu trebuie sa te apuci de fumat si baut sau sa mergi prin cluburi de rock-erii cum am facut eu.happy