| Z4 a întrebat:

De ce copii nu au voie sa faca sex?

Răspuns Câştigător
| GalaxYC a răspuns:

Nu incurca teoria cu practika.ca te-ai ars

20 răspunsuri:
| GalaxYC a răspuns:

Ma faci sa zimbesk.Nu au voie pentru ca nu stiu cum o faca.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai
first,nu sunt dezvoltati mintal
nu sunt dezvoltati fizic
nu stiu nimic despre asta
nu se protejeaza de cele mai multe si asa se ajunge la boli, infectii
sa continui?
o da! si ca nu e normal sa o faci cand esti copil! trebuie sa ai minim 18 ani, pentru ca aia e varsta legala din toate punctele de vedere.

| wwwAnonimawww a răspuns:

Crezi ca is atat de dezvoltate toate organele, incat sa intretina relatii sexuale?straight face:O. oare dc atatea femei.majoritatea dintre ele fac cancer de col uterin? straight face gandeste-te un pic si u, si iti vei raspunde singur/singura la intrebare!

| KingJulien a răspuns:

@galaxYC,nu prea ai raspuns la intrebare

Buna,nu stiu cati ani ai dar la ce intrebare ai pus imi imaginezhee hee
Copil egal inocenta, o parte a vietii fara griji copilul nu are o minte dezvoltata el este,, crud,, inca si nu poate sa fac unele lucruri ca si...ei bine stii tu.Dar in ziua de astazi e jale cu copii nu mai e cea fost ( la 12 ani ai iubit de 18-20 sau chiar si de 12 /13) nu mai e normal straight face

| IMC90 a răspuns:

Da unde scrie in lege treaba asta? ia arata-mi articolul...

Nu exista nici un articol in lege care sa interzica relatiile sexuale intre minori (din cate stiu eu, poate ma insel). In schimb, este interzisa publicarea, difuzareal, s.a.m.d a materialelor cu continut obscen, pornografic (in principiu restrictionat) catre minori sau la orele care minorii ar putea avea acces la ele laughing

Legea nu cred ca interzice relatiile sexuale intre 2 minori, inca odata, s-ar putea sa ma insel, dar va rog sa ma contraziceti cu un articol din lege, nu cu ce ati auzit de la bunicawinking

| stejara2 a răspuns:

Daca copii fac sex, oamenii mari ce mai fac?

| IMC90 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu este nicaieri precizat in lege asa ceva (s-ar putea sa ma insel, insa eu nu am gasit inca un articol care sa interzica relatiile sexuale intre 2 minori, de aceeasi categorie, fiindca minori sunt de 2 categorii.) asa incat cred ca au voie sa faca sex intre ei

| Leon a răspuns:

In principiu sexul este apropierea maxima dintre doua persoane, increderea totala pe care ti-o poate da cineva. simbolic a face sex inseamna a-ti pune la dispozitia partenerului, corpul tau.
Se presupune ca implica sentimente, implicatii morale profunde pe care un copil nu le poate intelege sau mai degraba le intelege gresit.
Sunt de acord ca inceperea vietii sexuale de mici are un impact negativ pe termen foarte lung, pentru ca odata ce ai trecut de aceasta 'bariera' e imposibil si bineinteles gresit sa iti inhibi instinctul sexual.
Mentalitatea societatii in ceeacepriveste sexul s-a 'transformat' f mult in ultimii 50 de ani.
adolescentii abia asteapta prima experienta sexuala si fac sex aproape ambulant. de aici orice informatie sau detaliu legate de sex li se par normale.

| glamour a răspuns:

Tocmai ca sunt copiilaughing) Restul raspunsurilor le vor deduce ei cand vor creste.

| Doηηa a răspuns:

Pentru ca sunt copii.

| roxanarsene a răspuns:

Pentru ca trebuie sa se bucure de copilarie, sa viseze la noaptea nuntii... pentru sex au timp o viata intreaga dar copilaria nu se mai intoarce!

| negru30 a răspuns:

Stiti voi care este treaba cu sexul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GalaxYC):

Nu fi asa sigur/a! laughing "Teoria" la capitolul asta se invata mai repede decat orice. Nu tii minte acel sondaj de opinie privind introducerea de carti care sa arate prin imagini si texte explicite conceperea si nasterea unui copil. Si astea pentru un copil cu varsta de minim 6 ani. Arata si cartea la TV intr-un jurnal de stiri. Costa cam 50 lei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inspre ce te grabesti? Si de ce? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unele lucruri e bine sa fie facute la timpul lor.
Pentru ca fiecare varsta are un grad de responsabilitate si daca nu ne putem asuma responsabilitatea pentru un lucru care nu este dedicat varstei noastre ce facem? Cum rezolvam o posibila sarcina? Avort si nu spunem la nimeni ca am lasat-o insarcinata pe vecina de la 3? happy

| Sentinel a răspuns:

Pentru ca inca nu au invatat sa scrie corect. Se scrie "copiii" cu 3 i

| Sentinel a răspuns (pentru stejara2):

Si tu la fel. Mai treci pe la scoala

| stejara2 a răspuns (pentru Sentinel):

Mersi de atentionare, din graba nu am mai tastat si al treilea i, fii sigur ca stapanesc foarte bine Limba Romana, am vazut destule greseli la multi useri dar nu sar ca tine in direct, prefer sa o fac discret prin mesaj privat, caci din graba oricine poate gresi!

| Liviu a răspuns:

FAIL.
E ca si cum ai spune 'copii de ce nu au voie sa se PISE in priza? '
Sa fim seriosi laughing

| RazvanDarius a răspuns (pentru nicoletalavinia14):

Art. 198. - Actul sexual cu un minor

Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex care nu a împlinit vârsta de 15 ani se pedepseste cu închisoare de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.

Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex între 15-18 ani, daca fapta este savârsita de tutore sau curator ori de catre supraveghetor, îngrijitor, medic curant, profesor sau educator, folosindu-se de calitatea sa, ori daca faptuitorul a abuzat de încrederea victimei sau de autoritatea ori influenta sa asupra acesteia.

Daca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a împlinit vârsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de catre fãptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani si interzicerea unor drepturi.

Daca faptele prevazute în alin. 1-3 au fost savârsite în scopul producerii de materiale pornografice, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 15 ani si interzicerea unor drepturi, iar daca pentru realizarea acestui scop s-a folosit constrângerea, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 18 ani si interzicerea unor drepturi.

Când fapta prevazuta în alin. 1 a fost savârsita în împrejurarile prevazute în art. 197 alin. 2 lit. b) ori daca faptele prevazute în alin. 1-4 au avut urmarile prevazute în art. 197 alin. 2 lit. c), pedeapsa este închisoarea de la 5 la 18 ani si interzicerea unor drepturi.

Daca fapta a avut ca urmare moartea sau sinuciderea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 15 la 25 de ani si interzicerea unor drepturi.

DECI: 15 ANI!