| Sensitive a întrebat:

De ce majoritatea barbatilor spun"mai gresesc ca sunt barbat", dar femeile de ce nu pot gresi?

Răspuns Câştigător
| TRANSVERSAL a răspuns:

Suntem egali dar femeia este o fiinta care trebuie sa raspandeasca respect, barbatul daca o face e o lauda, mai ales daca e casatorit ca doar nu isi lasa sotia pentru o panarama

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu ca nu putem gresi, nu vrem sa recunoastem! Sunt mai orgolioase, dar nu spune asta la nimeni!

NOname
| NOname a răspuns:

E doar o scuză ieftină și o încercare de a înduioșa, ca să fie iertați, poziționând femeile cu o treaptă mai sus la capitolul "moralitate".

| mona a răspuns:

Drepturi egale avem doar pe hartie, oricum barbatii sunt barbati si ei c am gresesc tot timpul

| dulcykaLy a răspuns:

Din cauza mentalitatii care spune ca barbatii au mai multe drepturi si li se permit sa greseasca iar daca o femeie face ce ar face un barbat este considerata de moravuri usoare sad

| TRANSVERSAL a răspuns:

Pai spune mi ti ar placea tie ca femeie sa treci cu sotul tau pe strada si pe langa tine sa treaca toti barbatii cu care ai facut o cum te ai simti? si la barbat nu e rusine dar femeia are un statut

| Sensitive explică (pentru TRANSVERSAL):

De ce la o femeie e o rusine, si la un barbat nu? eu nu inteleg aceasta mentalitate, sunt de parere ca trebuie sa avem drepturi egale:-)

| TRANSVERSAL a răspuns (pentru Sensitive):

Suntem egali dar femeia este o fiinta care trebuie sa raspandeasca respect, barbatul daca o face e o lauda, mai ales daca e casatorit ca doar nu isi lasa sotia pentru o panarama