| Arrrinaaaaaaa a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea barbatilor "fug" de femeile independente, puternice?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

O femeie puternica, este o femeie hotarata care stie ce vrea si ce merita!
O femeie ce nu este independenta este o femeie care va sta la cratita si va depinde de barbat. In majoritatea cazurilor, barbatilor, le plac astfel de situatii pentru ca femeia depinde de ei, ea neavand curajul sa rupa relatie; o femeie ce nu a fost in stare sa-si gaseasca rostul, drumul nu va fi in stare nici sa-l 'critice' pe partenerul ei; barbatul vrea sa fie 'stapanul' si asta fara sa fie nevoie de mari eforturi;
Alti barbati cred ca o femeie independenta este prea buna, ca aceasta va avea pretentii.
Dar, exista si barbati care au nevoie de o partenera cu care pot discuta, care sa-i ajuta si ii sprijina cand au probleme, nu doar barbati care vor o 'menajera' fara tarie si caracter.

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vor sa domine si daca nu le iese smecheria fug ca sobolanii

| RAY a răspuns:

Pentru ca multe au pretenti mari,bogat,frumos,catelus de companie asta ca provider de care se foloseste pana te face cu unu care arata mai cool ca tine sau are mai multi banii ca tine,respect femeile independente dar in ziua de azi, eu unu vad doar obiecte sexuala majoritatea, vad fete/femei care se vand pe banii, unde e iubirea feminima? ori vrei banii mei ori iubire? femeile numai iubesc barbati si doar banii lor, nu ai banii sau nu le atragi fug de tine

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

".....nu ai banii sau nu le atragi fug de tine"

Si unde e lipsa lor de logica? Cine dracului vrea unul sarac si urat?!
In plus, exista o logica solida care spune ca daca esti sarac, in general de prost esti asa. Asa ca...cine ar vrea pe cineva urat si prost?!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Desi einstein era prost fiind sarac? sunt multi savanti saraci in fapt multi aveau pasiune stiinta atat, einstein a avut mereu probleme cu banii, nu poti spune ca toti saraci sunt prosti, nu toti vor sa fie bogati nici toti bogati sunt inteligenti gen becali

| Yasmin875 a răspuns (pentru RAY):

Gigi Becali are IQ-ul de 140, nu e prost.

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Ai o perspectiva foarte limitata asupra a ceea ce inseamna "inteligenta".
Nu doar Einstein, dar in general geniile astea au dificultati in a interactiona cu persoanele de sex opus. Cauzele sunt multiple si pentru partener de cele mai multe ori sunt o pacoste.
Culomea e ca, desi nu pare, "pasiunea" asta, cum zici tu, exacerbata pentru ceva nu e benefica individului care o are. Mai de graba e benefica celorlalti care eventual pot beneficia de realizarile astora.
Degeaba esti geniu intr-un domeniu daca viata personala e haos.
Becali nu e prost, e doar needucat. Si e needucat pentru ca, pe de o parte nu l-a impins nimeni in copilarie/adolescenta catre asta, pe de alta parte pentru a-si atinge obiectivele, n-a avut nevoie.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

De ce e viata un haos daca esti antisocial? daca esti de fel asa

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

ANTISOCIÁL, -Ă, antisociali, -e, adj. Care se abate de la regulile de bună conviețuire în societate, care constituie o primejdie pentru societate. [Pr.: -ci-al] – Din fr. antisocial.

Cred ca ai vrut sa spui "asocial"

Daca nu ar fi asa, nu s-ar plange toata ziua de tot si de toate.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Man eu nu trebuie sa dau explicati despre viata mea tie, e viata mea, gandirea mea

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

De tine era vorba?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Omule eu nu stau pe TPU pentru discuti, socialiare, doar ca sa raspund atat

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Întrebări 3601

Vad...tu intrebi, tu raspunzi...

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

E si tu acum, mai intreb si eu, ca doar de asta sunt aici, TPU =ajutor resiproc, acum fac spam inutil

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

La atatea intrebari, mare nevoie de ajutor ai.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Asa e man, tu nu esti o proasta anosta agramata, de aia nu e interesat sa stea la discuti si socializarii cu tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vb de asta, nu vad rostul sa vb despre viata mea intima, privata pe TPU, as discuta despre stiinta oricand

| LoveSleep a răspuns (pentru Yasmin875):

rolling on the floor)))))
Ți-a zis el că are iq-ul de 140?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu "fug" deloc, doar ca femeile independente au propriul drum, iar barbatii rastoarna statistica culcandu-se cu 20 de fete mai "fraiere", intr-un timp mult mai scurt decat cel necesar parcurgerii tratativelor de cucerire ale unei femei puternice, independenta.

| SG1995 a răspuns:

De fapt situatia e invers, genul asta de femei puternice si independente fug de barbatii care le sunt inferiori. In general astfel de femeii "alfa" nu vor aprecia alta autoritate decat a lor, deci vor avea statul solitar. Femeiile cauta barbati cu caractere dominante, ele cautand protectie si stabilitate psihologic, fizic si financiar, dar o femeie dominanta nu va cauta un barbat care sa ii fie superior, iar pe cei inferiori ii evita. Cum am zis genul asta de tipe fie sunt extrem de "acre" ramanand singure, fie vor lua in rare cazuri un tip inferior sub aripa lor pe care sa-l tina sub papuc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar femeile independente de ce fug de barbatii care castiga mai putin decat ele?
aspira si la salariul celuilalt.
nu toate, dar din ce am vazut si citit, sunt destule nesatule foamea in gat.

da, barbatii care fug de astfel de femei sunt nesiguri, complexati, care vor sclave in casa...dar nici femeile de acest tip nu sunt toate demne de laudat, in ceea ce priveste pretentiile financiare pe care le au majoritatea cu privire la partenerul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt, la ambele sexe, praf si pulbere.Cei cu adevarat valorosi sunt putini.Deci o femeie asa cum ai descris-o tu,"independenta, puternica", va accepta numai compania unor barbati pe masura, pe care nu-i gasesti pe toate drumurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat fugit, dar o femeie care este prea independenta este prea masculina. Are o energie prea masculina, cel mai bine este sa le aibe le amandoua cand trebuie, dar daca are o energie prea masculina nu o sa atraga prea multi barbati.
Fiecare avem si energie masculina dar si feminina dar fetele ar trebui sa fie 80/20 si barbatii 20/80

Deci fata perfecta ar trebui sa fie 20% independenta, cu o energie masculina cel putin cand este singura si face exact ce vrea ea, dar restul de 80% ar trebui sa fie supusa unui barbat

| liliana77any a răspuns:

Din cauza ca este pretentioasa si vrea sa-l schimbe.

| Cortex a răspuns:

Pentru ca nu sunt potriviti pentru acel tip de femei.