| fiona26 a întrebat:

De ce singuratatea este cel mai urat sentiment?

Răspuns Câştigător
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Ca nu ai cui sa te plangi, sa ai ceri un sfat, sa simti cel mai mare dar lasat de Iisus Hristos lasat pe Pamant -DRAGOSTEA, sa strangi pe cineva in brate cand il/o vezi, sa ai soptesti:"Buna dimineata!", sa te certi happy, sa ai oferi o floare, sa ai vedenii uneori ca e cineva in spatele tau sau langa tine., sa nu te ajute nimeni cand esti blonav si zaci zile/ ore in pat singur sad, sa nu ai cu cine sa spui o gluma, sa faci cu el de mancare, sa o ajuti unde nu stie, sa nu te plimbi. asta-i singuratatea.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Singuratatea nu este chiar cel mai urat sentiment. Crede-ma, sunt altele mult mai neplacute, de-a dreptul insuportabile.
Iar referitor la intrebare, pentru ca viata in doi e mai frumosa.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca te indeamna la gandire si la autocritica.Si e groaznic sa gandesti

| morena a răspuns:

Nu trebuie sa suporti singuratatea, asta o poti schimba in orice clipa! Vad ca te ai resemnat deja! nu o face! vezi ca ai deja10 raspunsuri! DECI nu esti singura! ai 10 prieteni carora le pasa de tine! Nu te simti un pic mai bine? Pa si mai vreau sa stiu de tine!

| Psihiatra a răspuns:

Nu mi se pare ca e cel mai urat sentiment.Sunt altele mai urate, dar nici acesta nu e placut.Intradevar,nu te simti deloc bine atunci cand stii ca esti singur, ca nu ai un umar pe care sa plangi, o alta persoana cu care sa razi sau sa vorbesti.Sa stii ca daca vei cadea, nu e nimeni care sa te prinda sau sa te ajute sa te ridici(metaforic vorbind).

| 3ntzz a răspuns:

Pentru ca
1:este plictisitor
2:nu ai cu cine vorbi
3:nu are cine sa iti tina de urat
4:nu ai cui te ofensa
5:nu ai cu cine da o fundita doua pe TPU happy

| ema69 a răspuns:

Pentru ca fiecare avem un suflet pereche, si asta cu un scop bine definit. E al naibii de greu sa fii singur, sa nu ai cu cine impartasii nici bucurii nici tristeti...Si cea mai grea e singuratatea in doi.

| Minks a răspuns:

Fiindca daca vorbesti singur nu poti sa te contrazici, si asta e al dracu de rau.
Glumesc. Apai nu stiu, omul are nevoie de socializare. Cam pe asta se bazeaza mare parte din viata lui.

| Angel_4421 a răspuns:

Canteodata si eu ma intreb asta... Dar imi aduc aminte ca orice ar fi prieteni sunt langa mine:XSinguratatea e dureroasa pentru ca ai impresia ca esti singur pe lume si nu ai cu cine sa vorbesti despre problemele tale.

| anyska a răspuns:

Pentru ca nu ai cu cine sa-l impartasesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea este ambigua; stii sa-mi spui de ce?

| fiona26 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Aveti atata dreptate si din pacate eu simt pe propria piele tot ce ati descris voi. Multumesc. O zi frumoasa sa aveti happy

| andreeaacum a răspuns:

Nu m-am gandit la asta niciodata... cred ca simtim nevoia sa fim mereu incnjurati de cei pe care ii iubimbig grin