| Mariana_Cebotari_1994 a întrebat:

De curind, cea mai buna prietena a mea si-a gasit alta companie si ma ignora...nu vorbeste cu mine asa cum o facea inainte, si eu simplu am lasat-o sa aleaga.am vazut ca a ales pe altii.am nevooie de sfaturi.

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Daca iti era prietena adevarata nu se ducea cu altii,dar chiar daca se ducea,te lua si pe tine cu ea! Eu cred ca ar trebui sa ii zici in fata,totusi cea mai buna prietena,permanent ai fost deschisa cu ea,i-ai zis tot ce ai pe suflet,Vrobeste sincer,si zii ca nu iti place toata chestia asta! Chiar daca iese cu altcineva zii sa nu uite de tine,sau sa mergeti impreuna! Tine minte bine:CEI MAI BUNI PRIETENI niciodata nu se uita! Si nici nu se lasa de dragul unei gasti care pare tare de tot! si cu care doar te distrezi! Crede-ma ca daca nu intelege asta acum,o va intelege mai tirziu,aia ii sunt prieteni doar pentru distractii, si o sa ii para rau! TU intre timp mai fa-ti prieteni, mai comunica cu oamenii, sigur ca e foarte dureros, dar incearca sa treci peste asta! Succes! Astept funda!

8 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Am avut si eu astfel de ''prieteni'', lasa ca va pretui ea candva prietenia cand va avea nevoie de cineva si acolo nu va fi nimeni sau va pati ca si tine

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ce crezi. Poate incearca sa-si schimbe stilul sau ceva de genu' si de aia vrea sa vada cum e si cu alte persoane... Oricum, discuta cu ea si intreab-o de ce face asta. Si poate iti prezinta si din prietenii ei, poate chiar sunt foarte de treaba, nu stiu, vezi de ce ii alege pe ei... Succeshappy

| Felys a răspuns:

Cauta si tu alta prietena, ce altceva mai poti face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu a fost "cea mai buna prietena". Vorbeste cu ea sincer despre asta. Stiu ca e greu sa iti faci o "cea mai buna prietena" pentru ca increderea se castiga cam greu, insa...n-ai incotrohappy.
Bafta!kiss

| Against a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca ii pare rau de alegerea facuta si ca nu te asteptai.

| WildLatte a răspuns:

Nu cred ca ti-am fost o prietena adevarata daca a facut asta. Cauta o alta prietena care sa fii sigura ca te merita. Totusi poti incerca sa stai de vorba cu "prietena" ta si sa-i spui ca te deranjeaza comportamentul ei.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie straight face

| melinda114 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa-ti spun dar mi s-a intamplat si mie, dar desigur eu am doar 13 ani si dupa poza tu ai cam vreo 16-17 big grin dar ma rog nu asta conteaza vreau sa spun sa incerci sa vb cu ea si cu prietenii/prietena cu care sta de la un timp. Sau incearca sa isi dea seama ca tie nu-ti pasa sau fa-ti si tu alta prietena mai buna si las-o sa creada ca ea iti e prietena mai buna decat ti-a fost ea si isi va da seama ca a gresit. Sper ca te-am ajutat.