| megamaster a întrebat:

Salut TPU
ce ati face daca ati fi in locul meu?
imi place de o fata, dar am aflat de curind ca ei nu ii place de mine desi nu ma ignora ci din contra vorbeste cu mine dar la moment suntem doar prieteni
Ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata aceasta merita tot respectul tau, si respecta-i dorinta. Si ea are dreptul la o relatie cu un baiat de care se indragosteste. Din pacate pentru tine, nu tu esti acela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii bine sa ramaneti prieteni pentru ca daca ii spui s-ar putea sa nu fie reciproc si o sa stricati preietenia.Trebuie sa fii doar tu. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce as face eu... si eu am trecut prin asta si am inceput sa ma apropii si sa vorbesc mai mult cu ea (despre ea si despre mine) am inceput sa jucam jocuri de adevar si provocari(gen sa o pipi sau sa spuna ce cine ii place macar sa stii tu asta)

| casian_6565 a răspuns:

Cel mai bine e sa renunti la ea daca nu te iubeste, bineinteles ca o sa ramaneti prieteni dar daca ii spui ca o iubesti o sa stricati prietenia dintre voi o zic din experienta proprie