| UndergroundFolklore a întrebat:

De fiecare data mi se intampla asta! Intalnesc oameni super ok, cu care de multe ori am lucruri in comun,"intru" cu succes in gasca lor si apoi...eu dau inapoi.Ma inchid in mine si ii indepartez pe toti.Pana si pe cei care vor sa ma ajute.Si cam de fiecare data eu sunt distanta si simt ca desi glumim si restul...eu nu ma integrez printre ei.Si asa ajung sa schimb prieteni dupa prieteni,gasca dupa gasca si intr-un final constat ca tot singura mi-e mai bine (sau cel putin asa imi place sa cred).
Si o iau de la capat: simt nevoia de prieteni, reusesc sa-mi fac unii foarte ok, iar apoi...eu ma indepartez.Nu reusesc sa tin pasul cu ei.Parca nu vreau, parca ma plictisesc, parca imi place mai mult singuratatea.Si nu stiu care e cauza! Ma gandesc ca, desi eu vreau sa am prieteni pe langa mine, nu-mi place si nu am incredere sa ma apropii prea mult de cineva pentru ca in trecut am trecut prin niste faze foarte aiurea.Ma gandesc ca desi eu nu vreau s-o recunosc, sau nu-mi dau seama exact de chestia asta... poate asta e cauza.
Si poate tot timpul o sa fac asa si intr-un final o sa raman singura.Nu stiu ce sa fac, nu stiu ce-i cu mine. Poate ma puteti lamuri voi, nu?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uite ca ai si tu un of, lumea acum e parsiva barfeste si faci bine pe o parte ca te indepartezi de ei dar poti sa mentii legatura cu niste limite si sa nu zici orice chestie despre tine nu crezi? Fa rost de o pisica si mimeazo mi-o aduci mie dupa aia laughing

| UndergroundFolklore explică (pentru mgtow):

Uite,tocmai m-am ales cu 2 pisici. Daca vrei, una ti-o dau tielaughing

| mgtow a răspuns (pentru UndergroundFolklore):

Te astept in aeroportul din Madrid atunci.

| thegatekeeper a răspuns:

Parca m-ai descris pe mine. Asa sunt si eu si am fost dintotdeauna. Initial am crezut ca e o problema la mine, dar mi-am dat seama ca imi e mai bine pe cont propriu si nu simt nevoia de a socializa decat foarte rar (asa cum ai spus ca ti se intampla si tie). E posibil sa fie vorba de ceva ce ai patit in trecut, ceva care te-a facut sa devii mai suspicioasa cu privire la compania si intentiile celorlalti, dar daca nu te deranjeaza atat de mult sa iti petreci timpul singura, atunci nu vad problema. Nu toata lumea e facuta pentru a-si petrece timpul liber intr-un grup de prieteni. O alta varianta ar fi sa iti cauti o singura prietena/ un singur prieten, pentru a-ti fi mai usor sa cunosti persoana, sa vezi daca va puteti intelege, ce aveti in comun si daca poti avea incredere in el/ ea. Probabil greupurile mari nu sunt pentru tine si te poti intelege mult mai usor cu o sinura persoana o data, "face-to-face".

| pastru009 a răspuns:

Buna.Vrei sa ne imprietenim? Uite id-ul meu: horatiu. dumitru@yahoo.fr
Din ce ai zis mai sus, esti o persoana introvertita(semi) si timida.Iti faci prieteni noi, dar tie frica sa continui acea relatie?(raspunde)
Tu ii indepartezi si nu este bine.Esti timida, nu stii incotro va duce relatia voastra in timp.Dar poate sunt si acele evenimente(faze) de care mentionat tu.Pana nu le stim, nu iti putem da o explicatie concreta.Am inteles ca este ceva personal?(putem vorbi pe mess despre acest lucru, in privat, daca nu vrei sa zici aici pe TPU, public)
Astept sa ma contactezi daca vrei si daca ma contactezi cu siguranta o sa rezolvam problema.
O seara placuta. big grin

| nowar a răspuns:

Problema intr-adevar se poate sa vina de la tine dar si de la prietenii tai,pentru ca nici ei nu stiu cum sa te tina aproape de ei.S-ar putea sa nu fii genul de persoana constanta si care sa faca parte dintr-o 'turma',asa esti tu mai singuratica, nu e un lucru rau sa fii pe cont propriu. Totusi mereu am crezut ca e mai bine sa ai un singur prieten si bun decat mai multi, dar nu am gasit acea persoana asa ca ma pot integra intr-un grup. Insa ar trebui sa incerci sa fii mai deschisa, cred ca oamenii merita o sansa, nu sunt toti precum cei pe care i-ai intalnit in trecut thinking

| SarcasmBoy a răspuns:

Asa te-ai obisnuit ..adica prost si asta datorita mediului si genului de persoana care e in jurul tau.

| Cozma27 a răspuns:

Esti emo :\