| anonim_4396 a întrebat:

Deci...am sa va spun adevarul pur. Am sa va spun exact ceea ce se intampla. Este vorba de un baiat, insa nu stiu daca doar ma place sau chiar ma adora:
1. ma priveste foarte insistent fara sa zambeasca..nimic. Cand ma uit la el ma mai priveste 3 secunde si intoarce capul. Odata l-am luat prin surprindere..in timp ce ma privea foarte profund m-am uitat la el si a intors foarte repede capul.
2. mi-a oferit ghiocei si a spus exact asa : " Pentru tine!".
3. in urmatoarea zi, dupa ce mi-a dat ghioceii, cand am trecut pe langa el tinea capul in jos si zambea continuu.
4. mi-a spus un defect de-al meu in fata. Mi-a zis ca sunt prea directa.
5. cand ies afara, vine mereu si se asaza langa mine. Uneori mai jucam ata ( eu impreuna cu colegii de clasa) si vine si clasa lui si se baga. Noi jucam mai mereu " as manca" si cand vreau sa apuc cu mana de ata, el vine in acelasi loc si ar vrea satraga din acelasi loc.
6. mi-a oferit odata niste flori si pe cand mi le dadea ma privea in ochi si zambea..cam jumatate de minut
7. cand trece pe langa mine se atinge de mine accidental sau chiar imi pune mana pe umar
8. nu poate sa vorbeasca cu mine in fata
9. ma sperie de fiecare data cand sunt in fata lui ( eu merge linistita si el vine din spatele meu cu BUU-ul lui laughing ).
10. mi-a facut complimente.
11. eram odata in fata unui alt baiat si l-am calcat pe picior din gresala..baiatul s-a enervat si a inceput sa bolboroseasca ceva acolo..nu stiu ce..si "intamplator" baiatul de care vorbesc era langa mine si i-a spus : "Taci ei!"
12. mergeam odata cu prietenele mele si el era cu amicul lui. Cand a trecut pe langa mine, prietenul lui a zis : " Ti-am gasit iubitica."
13. se atinge si de alte fete cand este in fata mea
14. nu este prea direct. Nu prea ii place sa spuna ce simte ( sau asa cred eu cel putin)
Va rog, ajutati-ma! fundita

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Garantat ca te place, cu timpul iti va spune si ce simte pentru tine

| palaghianu a răspuns (pentru mona):

Daca lasa totul pe mana timpului se poate sa-si ia teapa, ca sa vorbesc in argou. Tot ce-ti trebuie e un litru de curaj, minus 2 litri rusine, jumate de litru de incredere si 4 cuvinte potrivite: Iti place de mine?

| palaghianu a răspuns:

Doamne greu cu filosofia. Cati anisori ai domnita?

Comportamentul este unul obisnuit pentru un baiat de 16-18 ani. Va cam tachinati asa deci categoric va placeti.

Fa tu pasul daca el nu-l face. Daca tot zici ca esti directa, du-te la el, i-al de mana si intreaba-l: Ma placi?

Ce tot atata tura vura. Ori e laie, ori balaiebig grin

| OnlyTheScript a răspuns (pentru palaghianu):

Ideea e ca nu am zis eu ca sunt directa ci cel a zis-o..eu nici nu am curajul sa-l privesc in ochi :-|

| viotedy a răspuns:

Ii place de tine dar e timid.lasa-i timp.

| Pitzipoanca a răspuns:

Esti absolut penibila. Chiar si in cazul in care faci trolling. happy

| SirGeo a răspuns:

Pai, uite nu stiu i-al si u intr-un loc mai retras sa vb cu el si sa ai spui sa-ti spuna adevaru daca simte ceva pentru tine daca nu dar dupa cum zici, eu cred ca da te place doar ca este putin rusinos si ai este frica sa vorbeasca dar i-al undeva mai retras si vorbeste cu el in liniste si spune-i sa nu-i fie teama sa vorbeasca, sa vorbeasca deschis cu tinebig grin Parerea mea, succes!

| iSimo a răspuns:

Multe semne laughing cred ca te place, nimeni nu stie ce e in mintea baietilor mai ales la varsta de 12-15 aniwinking oricum eu zic sa-l lasi pe el sa-ti zica ce simte, dupa se va simti incoltit si o sa te evite ..lasa-l usurel

| TPUSenior01 a răspuns:

Toate aceste semne este ca acest baiat te place, dar nu stie cum sa iti zica asta pentru ca nu este sigur daca tu il placi sau nu, si nu vrea sa se simta jignit sau intr-un alt fel, vezi si tu incerca sa vorbesti cu el si evident ca si tu simti aceeasi chestie tongue Este timitd dupa cum vad ca ai scris si ce am inteles eu si chiar daca te place cu adevart o sa faca el primul pas! Mi se pare un baiat foarte de treaba, Bafta cu el scump :* Pupici :*

| funkypunky17 a răspuns:

Cum se joaca jocul de la 5?
M-ai facut curioasahappy

| OnlyTheScript a răspuns (pentru funkypunky17):

Pai iti trebuie un grup mai mare de copii....fiecare pune piciorul in ata si spune: " As manca, as manca...o mamaliga mucegaita!" si daca nu iti place aceea mancare trebuie sa scoti repede piciorul din ata. daca ramai blocata in ata esti luat de mancacioasa sau ceva de genul si iesi din joclaughing

| funkypunky17 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Mersi mult:*

| yonela13 a răspuns:

Eu cred ca el are sentimente pentru tine happy dar cred ca e genul de baiat mai timid care nu vrea sa spuna,"lucrurilor pe nume". El probabil l-ea spus prietenilor sai ca ii place de tine. So, daca chiar iti place de el fa tu primul pas happy Fundita? happy

| ZA94 a răspuns:

Parerea mea ca ar trebui sa fii tu prima care face pasul. chiar daca nu e normal. dar incearca sa faci tu primul pas. Spune-i. ca vrei sa stii ce simte pentru tine. si sa va intalniti sa discutati. iar daca si tie iti place de el. puteti incerca sa va combinatibatting eyelashes. dar, cunoaste-ti-va intai.

| yoanayorga a răspuns:

Mai treci pe la scoala...''eu merge''?

| OnlyTheScript a răspuns (pentru yoanayorga):

din cate ai observat, tasta e este foarte aproape de g si daca incerci sa iti pui degetele intr-un anumit fel ai sa vezi ca mi-a alunecat manawinking...nu va inteleg pe unii care puneti niste raspunsuri fara inteles la niste intrebari fara legatura