| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu locuiesc in Intalia si din pacate strabunica mea (bunica tatalui) din Romania a murit, urmeaza ca eu si cu verisoara mea sa mergem la inmormantare dar vrea si tata sa vina.Dar eu nu vreau sa vina deoarece el si cu unchiul meu sunt certati de ani de zile si imi este teama ca daca se intalnesc sa nu se faca vreun scandal.Ei s-au certat de mult ba chiar si batut si tare imi este frica sa vina tata imi puteti spune ce sa fac?

4 răspunsuri:
| simonarus a răspuns:

Eu cred ca la cita suferinta fa fi in jurul lor vor uita de certuri

| anonima94doll a răspuns:

La fel cum pentru tine e o persoana importanta asa e si pentru tatal tau, tot ce trebuie sa faci tu din punctul meu de vedere e sa mergi impreuna cu el, sa ai grija sa nu faca scandal, sa vb cu el ca doi maturi despre asta, adica sa se abtina ca doar totusi este o inmormintare happy apropo condoliantele mele

| KARAoke a răspuns (pentru anonima94doll):

Multumesc dar la fel ca altii nu poti intelege gravitatea situatiei, tata si unchiu au ramas certati de mult timp si unchiu fiing alcoolic imi este cam teama sa nu iasa un scandal cu violenta si alcva deoarece atunci unchiu bea e ca si cum sa-r transforma intr-o fiara, nu mai ste ce face si devine extrem de violent, si sunt sigura ca, chiar daca e o inmormantare el tot o sa faca scandal

| nyckonicke13 a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa vine, nu cred ca sar certa in astfel de momente, ba mai mult poate se vor impaca...