| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu locuiesc in Intalia si din pacate strabunica mea (bunica tatalui) din Romania a murit, urmeaza ca eu si cu verisoara mea sa mergem la inmormantare dar vrea si tata sa vina.Dar eu nu vreau sa vina deoarece el si cu unchiul meu sunt certati de ani de zile si imi este teama ca daca se intalnesc sa nu se faca vreun scandal.Ei s-au certat de mult ba chiar si batut si tare imi este frica sa vina tata sad imi puteti spune ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Ancuta_Gagea_1983 a răspuns:

Incerca o metoda sa nu se intalneasca cei doi ba mai mult daca nu aveti casa separat ar fi bine sa dormiti la un hotel si incearca sa stingi focul dintre cei doi cand sunteti in Romania s-ar putea ca cei doi sa aiba ultima sansa sa se impace

| KARAoke a răspuns (pentru Ancuta_Gagea_1983):

Poi din pacate strabunica locuia in casa lui unchiu si automat daca mergem acolo tata o sa dea nas in nas cu unchiu, chiar daca suna nepericulos tata si unchiu sunt certati foarte foarte tare si unchiu fiind alcoolic si temperamental imi e cam frica.sad