| doctoru_5476 a întrebat:

Deci sa inteleg ca fata mea de 16 anii care a plecat de acasa fara incuvintarea noastra a parintilor si nu me mai baga in seama socotindune dusmani, nu mai are nevoie de ajutorul nostru legal(incuvintare)decit la scoala in rest face ia ce si cum vrea noi nu putem sa facem nimic, ne uitam cum se distruge singura ca nu mai avem nici un drept asupra iei, vasi ruga poate mai stiti unde mai poti sau unde esti chiemat sa aprobi, incuvintezi, sa semnezi pentru ia, multumesc.

Răspuns Câştigător
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

I s'au permis prea multe pana la varsta asta si si'a luat'o in cap...la 16 ani e deja greu sa fie potolita.

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Beah. Dar unde-i educatia pe care trebuia s-o aibe, s-o atribuiti? Undeeee? Si chiar zbier cand spun asta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai ce face, scurt!
Durerea va ceda cu trecerea timpului.
Pa, pa.

| thealchemist a răspuns:

Exact.
alte intrebari nu poti sa pui, decit despre fata ta pe care deja ai pierdut-o? vazind tot sirul tau obsesiv de intrebari nu pot decit s-o felicit pentru alegerea ei.

| LauraSpataru a răspuns:

@ Cumatru
Corect!winking
@ Doctoru
Nu are nevoie de nicio incuviintare, nici macar daca vrea sa munceasca.

| Anecherry a răspuns:

Eu v-as sfatui, cu tot respectul sa incercati ca parinti, sa o aduceti cu picioarele pe pamant. La 16 ani, nu are discernamant total, si poate cadea foarte usor in extreme. E adolescenta, si probabil are gargauni in cap, cum zice si mama, dar nu trebuie lasata asa, doar pentru ca are ea chef. E inca copil, in fata pericolelor ce o pandesc. Incercati sa salvati relatia parinte copil; cel mai indicat ar fi sa mergeti la un psiholog care se ocupa cu problemele dintre parinti si copiii. Acolo ii veti povesti pe larg cum sta situatia, motivele pentru care a plecat de acasa si si-a luat lumea in cap, si sunt mai mult decat sigura ca se pot gasi solutii. Numai bine, si va sfatuiesc sa nu faceti prostia sa o lasati asa in continuare.

Răspuns utilizator avertizat
| rebb a răspuns:

Omule nu esti normal?! are 16 ani! n-o lasi sa faca ce vrea, mai ales in circumstantele astea cu fugitul de acasa. o Doamne...

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Cu tot respectul, dar la cum scrieți, e clar că sînteți o familie de analfabeți inculți.
La altceva ați putea să vă așteptați de la fata dumneavoastră?

| ByZZy a răspuns:

Pai scuze ca zc dar este needucata! aveti si voi un cuvant de spus in toata chestia asta! voi nu meritati sa va numiti PARINTI!

si cred ca povestioara asta a fost pusa la mistowinking

hai pawinking

| Wavey a răspuns:

laughing degeaba nu a plecat...
nu te supara, dar a fost prost crescuta,
are 16 ani, inca ai un cuvant de spus, intereseaza-te mai bine

| OanaOana9 a răspuns:

Eu am 18 ani si nu fac inca tot ce vreau. Daca as pleca de acasa fara sa le spun parintilor nu vreau sa ma gandesc la ce m-ar astepta cand ma intorc.Cum o lasati sa faca ce vrea? Pai la 18 ani poate sa fie la puscarie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chema-o pe superneni happy. bafta!

| bebitza_3258 a răspuns:

Wtf! asta e lipsa de comunicare din familie. Voi, parintii, nu ati stiut sa vorbiti cu ea sa-i spuneti ce e bine si ce nu, poate ca si anturajele. de fapt se si observa lipsa de comunicare si lipsa de tot din ceea ce ai scris mai sus. happy. oricum incercati sa vorbiti cu ea ca de la egal la egal fara sa zbierati, batai, cutite, pumni, topoare si din astea o influenteaza sa faca tot ce vrea ea si s-ar putea sa nu mai dea pe acasa mai mult timp.bafta!