| doctoru_5476 a întrebat:

Fata care ie fugita de acasa, de la 16 ani la prietenul ei si pina la 18 unde are nevoie de aprobare, incuvintarea e. t. c. a parintilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la partea cu unde, nu de unde: doar la scoala. Atat timp cat parintii nu instiinteaza liceul/scoala unde invata sau nu o retrag, este ok. Chestiile medicale sunt acoperite de asemenea de simplul fapt ca este eleva si deci este un asigurat oarecare.

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Iar ai luat problema de la capat? Cred ca mai degraba ai nevoie de un psiholog si foarte bine a facut fata ca a plecat de acasa, esti un imposibil si cred ca esti un calvar pentru cineva care te are in preajma. Esti dezechilibrat si confuz total, ceea ce spui azi nu mai e valabil maine si mai acuzi si userii ca nu iti aproba interminabila ta obsesie. Ajunge.

| GdX a răspuns:

De la 16 ani ai voie legal sa te casatoresti si sa faci sex doar cu semnatura parintilor, in fine o data ce te casatoresti e de inteles ca faci si sex. De la 18 ani esti libera ca pasarea cerului.

| doctoru_5476 explică:

Unde si la ce are nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La "Da" are nevoie, dupa cum a zis si domnisoara. Serios vorbind, poti incerca la o judecatorie sa prezinti cazul cu un avocat si apoi se poate da o sentinta favorabila, dar FOARTE rar intalnita in Romania. In schimb, revin: prin casatorie. Doar ca, din cate stiu eu, nu sunt posibile casatoriile cu minori decat cu acordul parintilor. Pe undeva am gasit ca se pot realiza si fara acord, daca ai certificat ca domnisoara este gravida. Ia legatura cu un avocat, el stie legea la zi. Noi doar sugeram happy

| Alexa_8596 a răspuns:

Da

| Alexa_8596 a răspuns:

Da.Este normal.