| Laurretta a întrebat:

Deci: va urma sa stau intr-o camera cu 2 colege timp de 4 zile si ele sunt foarte bune prietene si pe mine nici nu ma baga in seama. ok nu prea ma deranjeaza aste. problema e ca una dintre ele nu ma suporta ca ne-am cam certat si m-ai spus foarte multe lucruri rele si azi cand a aflat ca va trebui sa stea cum mine in camera a inceput sa faca urat, sa tipe etc. eu nu am nimic cu ea dar ea da, cand ma uit la ea imi face o fata ca si cum m-ar lua la bataie. nu stiu ce sa fac! nu vrea sa stau cu ea si nici nu am cu cine sa fac schimb. e posibil sa se comporte asa tot timpul? ce as putea sa fac? sa vorbesc cu ea intre 4 ochii si sa o intreb ce are cu mine?

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Discutia intre 4 ochi este solutia pe care majoritatea o vedem a fi cea mai buna. Bineinteles ca trebuie sa ii explici ca nu ai nimic cu ea si doresti ca fie si reciproc valabil. Ii poti spune ca asa cum ea poate avea reactii neplacute, si tu iti poti schimba atitudinea fata de ea. Ii explici si nu ar trebui sa-i lasi termen sa intervina cu vreun gest care te deranjeaza. Intre 4 ochi, teatrul scade si este posibil ca ea sa inteleaga situatia si sa inceteze cu acest comportament de copil mofturos, tupeist, antipatic, prost crescut si cum mai doresti ( sa zicem ).
Trebuie sa nu iti pierzi calmul, sa nu devii agitata, si sa o tii cat poti in "lant" din cuvinte. Daca va continua, tu nu trebuie sa accepti. Iei atitudine, cu o personalitate puternica o pui la pamant.

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Uuu. lesby show.

| Simpatic a răspuns:

Sa o batzi e singura solutie, genul de persoana care are ceva cu tine si nu ai cum sa scapi de ea.desi unii o sa zica sa ignori stiu ca nu prea ai cum, cunosc sentimentul. daca esti mai pacificsta vorbeste cu ea desi o sa dai semne de slabiciune astfel

| Aliutza a răspuns:

Da, ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o intrebi ce are cu tine, dar sa fiti doar voi doua, fara prietenele ei sau ale tale. Daca refuza sa ramana singura cu tine sau daca nu`ti raspunde la intrebare, inseamna ca pur si simplu ii place sa se certe cu lumea din jurul ei sau cu persoanele care sunt diferite de ea. In cazul asta, nu trebuie sa-ti mai faci probleme, pentru ca inseamna ca n`ai suparat`o cu nimic si nici nu te poti impaca, cu ea. 4 zile trec repede.
Poti sa-i mai spui ca tu nu ai nimic cu ea si ca ai vrea sa va intelegeti, dar ca, daca ea nu vrea, atunci speri ca cele 4 zile sa treaca repede. Nu tipa la ea, pastreaza`ti calmul, chiar daca ea se enerveaza sau incepe sa te jigneasca. In cazul asta, o sa iesi mai bine decat ea din situatia asta, pentru ca o persoana care tipa la una calma, care`i vorbeste frumos, arata ca o salbatica.
Iti doresc succes!

| Claudiu2011 a răspuns:

Da cel mai bine ar fi sa vb cu ea intre 4 ochi si sa rezolvati problemele pe un ton calm fara sa va enervati.si daca nu se rezolva si nu ai de ales si trebuie sa stai cu ele in camera incearca sa o eviti.sa nu o bagi in seama.sa te faci ca nu exista in camera.sa faci orice sa uiti ca este in camera.bafta.

| AnonimuszWss a răspuns:

Ar fi o optiune ce ai zis tu...dar sigur o sa te insulte...dar daca iti zice motivul ii ceri scuze [chiar daca nu a fost vina ta, ci a ei], daca ii ceri scuze sigur o sa te iertehappyda sa nu faci cu tonu ala "iarta-ma maa" rolling on the floor ii zici bland si frumoshappy
Funda?big grin

| bombănucleară a răspuns:

Ai putea sa vorbesti fata in fata cu ea, iar, daca ea nu va vrea sa te bage in seama, poti convinge un prieten sau o prietena de-a ei sa vorbeasca cu ea.

| shainitainii a răspuns:

Pai explica'i ca nu ai nimic cu ea... si ca sa nu mai reactioneze asa urat, ca nu mananci oameni! succes cu fata aia laughing

| Millis a răspuns:

Da