| IoanaXxxxx a întrebat:

Deeci,in familia mea exista prea multa presiune pentru un copil de 13 ani jumate ca mine.
Pe scurt : tata o inseala pe mama cu o femeie care are bani, mama stie,tata stie ca mama stie dar nu vrea sa dea divort ca sa o chinuie in continuare ( o trateaza ca pe o servitoare ) iar mama nu ii poate spune "Vreau sa divortam" pentru ca ar bate-o si chiar sa o omoare. Femeia aia,amanta il cheama pe tata la el sa se mute, dar mama nu stie de ce nu se duce.Ea vrea sa o lase si pe ea in pace. Tata e mai toata ziua plecat, iar cand vine acasa se poarte cu mine si cele 2 surori ale mele( una de clasa a 3 a si una de 5 luni ) ca si cum nimic nu s-ar intampla ( sora mea nu stie despre asta,doar eu si tata nu stie ca stiu ). Eu vreau sa plece la naiba o data, nu mai suport. I-a zis mamei aseara ca ne omoara pe toate ( nu stiu din ce motiv ). Mama nu vrea sa faca nimic, sta si rabda.Stiu ca nu e problema mea, dar nu mai suport.

35 răspunsuri:
| MiruuuDeea a răspuns:

Doamne Fereste! Cata inconstienta pe acest om, Ioana aceasta problema trebuie rezolvata, Nu mi se pare corect sa o ameninte pe mama ta cu moartea :O, Mergi la politie, tu de buna voie! Bafta multa sad

| SunGoesDown a răspuns (pentru IoanaXxxxx):

Eu iti zic parerea me. crede-ma, tata e alcoolic, si cand e bun cu mine, si cand tipa si urla la toti, chiar si la pereti. crede-ma, incearca sa ii zici mamei tale de chestia asta cu trauma de a-ti gasi sot in viitor, si daca tot nu intelege, fa-o pentru tine, ca sa nu suferi si tu, si sa o vezi si pe mama ta suferind.

| Medema a răspuns (pentru William):

La cum il descrie ea... nu

| Liviu a răspuns:

Eu nu inteleg care e problema daca toti stiti despre ce e vorbalaughing adica maicata stie despre ce e vorba si sta cu el?
Pai tu nu ai nici u ovina, maicata e singura vinovata.
Asociatia copilului te poate ajuta.

| Melancolică a răspuns:

Să înţeleg că dintr-o dată femeile nu mai sunt independente?
Mama ta n-ar trebui să înghită prostiile tatălui tău. Şi scuză-mă că îţi spun dar tatăl tău nu e întreg la minte dacă crede că poate avea două femei şi dacă una din ele îl părăseşte trebuie să le omoare cu bătaiahappy. Cel mai bine este ca tu să-ţi vezi de şcoală şi să nu mai pui la suflet ameninţările tatălui tău, îţi faci rău singură!
Baftă!