| creniceannicoleta a întrebat:

Doresc sa-mi gasesc si eu mama pe care nu am vazut-o de 27 ani, nu stiu decit numele ei de fata(MARINESCU LIDIA), ca locuieste in ROSIORII DE VEDE si ca e recasatorita, cum pot sa o caut pe internet cu aceste date ce le am?

12 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Doar sa intri pe site-ul primariei de acolo si sa iei legatura cu ei! Ei te pot ajuta! Wow 27 de ani! Naspa, mai merita acest sacrificiu din partea ta? Oricum iti doresc mult succes!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Iti inteleg situatia.Stiu ca online, cu ajutorul unui calculator ai putea sa porti o conversatie mult mai usor decat fata in fata cu ea, dar nu cred ca asta este solutia rezolvarii problemei.
Vezi tu, poate mama ta nu foloseste deloc internetul, deci daca chiar e asa, nu ai cum sa dai de ea.
Apoi, mai bine mergi si o cauti. Poate tu nu stii unde locuieste, dar daca mergi la primarie sau te interesezi de ea, sigur ii vei gasi adresa.
Daca iti este teama sa o abordezi, atunci mai bine ai renunta.
Daca ai aborda-o online, chiar daca ar fi ea, se poate sa nu te creada.
Eu sper sa rezolvi problema. Oricat de mari ar fi emotiile, incearca sa treci peste ele.
Succes.

| FerLin a răspuns:

Pe internet nu e obligatoriu sa o gasesti. Mao bine faci cum ti-a spus si Florin, merci in Rosiori la primarie.

| creniceannicoleta explică (pentru FerLin):

Am fost de vreo 2 ori pe picior de plecare si m-am razgindit,de aceea m-am gindit ca pe net imi va fi mai usor, voi oricum aveti dreptate, multumesc mult

| carpediem a răspuns:

Sincer eu nu as cauta mama care nu a stiut de mine 27 de ani. Insa cum au mai spus si alti, poate nici nu are net, deci nu ai ce cauta, trebuie sa ajungi la primarie, etc din localitate, daca o mai fi acolo.

| vaiana a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa te duci la sectia de politie de care apartii sau la evidenta computerizata a persoanelor[dr. taberei nr 34] unde sa depui o cerere de cautare a persoanei respective[mama] cautand sa dai cat mai multe amanunte. dumnezeu sa te ajute sa o gasesti!

| Archangells a răspuns:

Pai daca stii cum o cheama si unde sta, mergi si fa-i o vizita. pentru ce iti trebuie internet?

| creniceannicoleta explică (pentru Archangells):

Pe internet mi-e mai usor sa vb cu ea

| giorgyana99 a răspuns:

Poi ai putea apela la emisiunea gaseste-mi familia de pe kanalD ar trebui sa te uiti la o editie si la final scrie si un nr de tel si cu informatiile astea cred ca ia putea sa o gasesti succes

| creniceannicoleta explică (pentru giorgyana99):

Mersi de raspuns, nu e o idee rea, am numai emotii numai cind ma gindesc

| FlorinDiablo a răspuns:

Pe facebook sau pe din astea de socializare personal eu as merge in rosiori si m-as interesa la primarie

| creniceannicoleta explică (pentru FlorinDiablo):

Eu locuiesc tocmai in resita, iar pe facebook sunt atitea femei cu numele ei
.