| anonim_4396 a întrebat:

Dragi parinti? ia spuneti-va bre si voi nemultumirile in privinta adolescentilor, si adolescentelor voastre? ca probabil au impresia ca numai ei au dreptul sa se planga?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Sa sti ca si eu am fost ca baiatu tau, poate mai rau.La liceu m-am tinut de treaba la inceput,asta pana am inceput sa intru in gasti,fumam dinainte sa intru la liceu! Pierdeam noptile prin cluburi si ma certam cu ai mei mereu pe tema asta,bine ca lucram ca agent de paza pe vremea acea, era ok serviciu
! Aveam si bani de distracti si timp liber, dar ma incadram si la liceu.Cu toate astea am terminat liceu cu bine,find pasionat de tot ce tine de it am zis sa-mi fac o cariera in domeniu, cum in Romania nu tine neparat tot de pregatire, am resuit cu greu la o firma ceva mai mica ca depanator pc-uri.Cat despre baiatu tau, cu vorba nu o sa reusesti prea usor.Si mie imi dadea tata tot felul de sfaturi, imi explica cat de greu se castiga un ban cinstit...Eu avand 16-17 ani,ma feceam doar ca-l ascult.Dar cu timpu am inceput sa cunosc tot felul de oameni,eu credeam ca le stiu pe toate atuncihappyCand am luat primul salariu, parca alta era viata, abia atunci am inteles cu adevarat tot ce imi spuneau ai meihappySper ca si baiatu tau sa se schimbie si sa relizeze cine e si ce vrea cu adevarat de la viata.O zi buna

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Iti dau dreptate tristane dar,din pacate, ar fi fost bine sa fie pusa pe un site unde sint parinti, nu aici unde lichelele asemanatoare cu respectivul isi da cu parerea.Bag sama ca te-ai ales cu o lichea din asta si mai este destul pina diseara.

| ROB3RT89 a răspuns:

Bai baiatule tu vezi ce limbaj ai? Tu nici nu sti sa vorbesti, dai dovada de imaturitate si lipsa de bun simtpentru o persoana care e mult mai invarsta ca tine! E sclav baiatu celalalt ca munceste si isi vede de treba lui? In primul rand nu esti tu in masura sa judeci pe nimeni, macar daca stiai sa vorbesti frumos si civilizat era alta chestie. Oricum utilizatori seriosi de pe acest site isi vor da seama care e adevaratul "taran prost"cum spui tu!

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu sunt moldovean,dar tinand cont ca e un site public ma aptin! Ce faci ma tu? Tu esti ca copilasi aia care au TPU numai intre patru pereti si se ascund in spatele unui monitorhee heeca tine am fumat destui la viata mea! Si iti vorbesc de maturitatea pentru ca esti varza la capitlu asta,ai TPU dala de smecher prost,daca aveai si tu oleaca de cap nu vorbeai asa! Repet prin vorbele tale dai dovata de imaturitate,TPU prost, lipsa de bun simt si multe alte criteri care caracterizeaza un om prost care daca pui mintea lui la o vaca, paste pe asfalt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incep eu; am doi baieti. unul ascultator care a terminat liceul si acum munceste.si unul care era vesnic nemultumit nu m-a ascultat niciodata, si pe la 16 ani mi-a spus ca de ce ma stresez atat, ca stie el ce sa faca cu viata lui. drept urmare l-am lasat liber sa faca ce stie.si a facut,a stat trei ani in clasa a zecea,s-a apucat de fumat, il trimit la munca dar nu-l angajeaza nimeni ca n-are pregatire si nicio experienta, si se duce la seral intr-a unspea da pe jos si fara pachet fiindca nu mai pupa nimic decat mancare.acum are ciocul mic, fiindca are 20 de ani si stie ca daca ciripeste usa e deschisa si-l ajut sa faca un pas inainte.asta pentru numultumitii care se cred smecheri, mari si tari.nu judecati in pripa, fiindca nu sunt vreun prost care s-a apucat de batut sau, nu a folosit toate metodele posibile omeneste. poftiti cu parerile adlescemti si parinti.ca nu santeti singuri.toti trecem intr-o forma sau alta prin aceleasi probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc lui robert, pentru raspuns concret si la obiect.bravo si succes.sanatate cat de multa, si parintilor tai respect.meritul mai mult al lui.fiindca a vrut.da cine e malboro kent? ca sunt curios.eu la 12 ani pana la prima bataie serioasa din cauza de tigari eram tractorunationale?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Marboro kent e un om incult si fara caracter, chiar nu merita sa discuti cu astfel de persoane. Oricum cred ca a fost avertizat, vad ca nu mai apar raspunsurile lui...Si asa dupa cum vorbea, cred ca tine umbra pamantului degeaba!