| anonima01 a întrebat:

E normal sa nu fi avut nici un prieten (cand spun prieten ma refer la iubit) pana la 14 ani si un pic? Nu sunt eu genul care sa aiba neaparat nevoie de un iubit, insa cam toate fetele de la mine din clasa au sau au avut numai eu n-am.Pe bune e ceva ciudat? Cum spuneam nu prea imi pasa insa vine Valentine's Day si ma simt asa ciudat mai ales ca se mai trezesate cate una sa intrebe:"Da tu ai prieten?" sau "Ce-ai primit de Ziua indragostitilor?"
P.S.:Vreau sa stiu daca e ceva anormal.

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu merge in viata dupa gandirea si sentimentele altora! Normalitatea o gasesti in gandirea ta. Ce ai primit de ziua indragostitilor? Sa zicem o nota buna la materia preferata.Ce asta nu-i normalitate?

| darrio2007 a răspuns:

Este chiar normal.Nu-ti face griji.Lasa-le pe ele.

| ghinionistul112 a răspuns:

Este ceva normal sa te intrebe, dar eu iti zic sa te tii de scoala pana la varsta de 18 ani si atunci cand vei avea 18 ani, poti avea un iubit care te va iubi mult mai mult decat vor fii ele(colege de scoala care au 13-14 ani). Se zice ca cea mai frumoasa dragoste este la varsta de 18 ani si acea dragoste nu se va uita niciodata daca era sincera si adevarata...

| doc69 a răspuns:

E ff normal cand o sa il intalnesti vei sti pana atunci sa fii ok cu tine insati esti ff normala..succes

| IloveME a răspuns:

Stai linistita, toate ajung la timpul lor!
Nu este nimic anormal!
Te vad fata desteapta, daca se mai gaseste cineva sa intrebe ceea ce nu trebuie, stiu ca vei raspunde frumos, ca sa nu mai aiba tupeul sa te intrebe nimic in viata ei!winking
E viata ta! tu decizi ce faci cu ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Vad ca esti intr-o confuzie cam mare, iar eu as vrea sa te ajut. Am o singura 3 intrebari la care vreau sa imi raspunzi sincer:
1)-Inveti bine la scoala?
2)-Parintii tai sunt de acord sa ai un prieten?
3)-Ai probleme cu parintii tai de genu: nu au destula incredere in tine, nu te lasa sa iesi in oras cu cineva!

Parerea mea: Parerea mea este ca nu e ceva anormal sa nu ai prieten, si daca exista cineva in viata ta(prieten, prietene) care sa rada de tine ca nu ai asa ceva nu ar trebui sa iti pese prea mult. Nu trebuie sa iti para rau, daca tie iti este frica cumva ca prietenele tale sa rada de tine si sa nu te mai accepte, parerea mea este ca alea nu sunt prietene. Prietenii ar trebui sa te accepte asa cum esti tu cu adevarat, cum esti tu insati. Si stai linistita daca nu ai avut mare noroc cu iubitul pe care ai vrea sa il ai, o sa apara la un moment dat.
Daca nu vrei sa raspunzi la intrebarile de mai sus aici uite ID meu de mess si o sa discutam, o sa iti dau sfaturi bune: andrei_a1999@yahoo.com.

P.S.: Imi trebuie raspunsurile la intrebarile alea numai pentru ati putea sfaturi mai concrete care sa te ajute mai mult. Am 13 ani sa nu te rusinezi daca vrei sa vorbesti cu mine. Da-mi add in lista de Y! M si un mesaj si o sa iti fiu alaturi! Daca asta vrei si tu!

| anonima01 explică (pentru anonim_4396):

Da,invat bine la scoala, nu am discutat pana acum cu ai mei sa vad daca sunt de accord sa am prieten ca nu prea mi-a pasat(specific ca nici acum nu-mi prea pasa) si la 3 ai mei au destula incredere in mine.

| Andutsaa a răspuns:

Nu,nu este ceva anormal. De ce ar fi?! happy
Poate ale fete la 14 ani au sau au avut prieten,dar daca nu ai, nu este ceva anormal. happy Un prieten/iubit ti-l faci atunci cand consideri tu ca trebuie, atunci cand intalnesti un baiat cu care te poti intelege, in care ai incredere si pe care te poti baza! Stai linistita, e totul OK! Te pup!

| duuh a răspuns:

Deci, sa pricep si eu: niste fete din clasa ta au iubit la 14 ani, prin urmare e o regula sa ai cu cine te mozoli la varsta asta. Ceva imi suna dubios. A, da, e pentru ca nu e nicio regula si nu e nimic anormal.
Oricum, ce simt astea de 14 ani nu-i dragoste, chiar daca ele-s gata sa bage mana in foc ca si-au gasit jumatatea si n-o sa faca slalom printre pisici la 60 de ani. In plus, daca tu simti ca n-ai nevoie de un tip, de ce sa-ti cauti unul? Doar pentru ca asa fac si restul?
Si Ziua Indragostitilor e un jeg.

| anonima01 explică:

Si uite unde era "Fat-Frumos din lacrima"! Sti tu cum arat ca sa iti dai cu parerea? Vezi ca eu nu te-am jignit dar pot sa o fac.

| Alberto97 a răspuns:

Nu este nimic anormal si eu la 14 ani nu am avut iubita nu ai nevoie de iubit te poti distra si fara el plus ca mai nou baieti vor sa faca sex cu fetele pe la varste vragede nu fa greseala pe care or facut-o multe fete primul venit primul servit un iubit il gasesti greu in timp dar merita efortul

| CichasEmo a răspuns:

Si eu am 14 ani si nu am prieten, si intreabarile astea ma enerveaza(Valentine's day).Nu te grabi ai toata viata inainte sa ai un iubit.Nu asculta de sfatul altora ca mai rau o sa faci.Lasa totul pe mana destinului.Se afla acolo undeva si baiatul pe care il meriti si care te asteapta.

| alexutza071 a răspuns:

Buna,sa stii ca e absolut normal, ai toata viata inainte

| 21Ratio a răspuns:

Parerea mea este ca anormal e sa ai prieten pana in 14 ani...

| MayanMistica a răspuns:

Sa nu faci niciodata ceva doar pentru a fi in rand cu haita sau ca asa cere trendul. Sa faci ceva pentru ca asa simti tu. Valentin day e un alt rahat de zi imprumutat de la americani. Deci ceva industrial pentru ca sa-si poata vinde altii produsele. Si nu e nimic anormal sa n-ai prieten. E anormal sa faci ceva doar ca sa nu rada altii de tine. Succes!

| beniamin1994 a răspuns:

Nimic anormal! chiar e mai bina daca nu ai pana la o varsta! poti sa te distrezi mai bine!

| Melancolică a răspuns:

Şi este cum o ruşine să spui că nu ai prieten? Este ceva normal, îţi faci prieten când simţi tu nevoia, nu ca să nu te mai critice alţii.
Baftă!

| George1347 a răspuns:

Nu e nimic anormal, te descurci tu cumva. Iti zic eu: cauta tu un baiat bun pentru tine si vezi ce poti face, daca astepti dupa ei poti sa astepti...