| boooooring a întrebat:

E o fata la care tin foarte mult(pot spune ca o iubesc), ne-am certat pentru eu ii spun mereu ce simt pentru ea(iar ei i se pare exagerat) si nu ma crede(spune ca o vrajesc). Cum as putea sa o conving ca tin cu adevarat la ea(sau ca o iubesc)?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

In doze exagerate, afectiunea devine greu de suportat, mai ales daca prietena ta este pe picioarele ei, este o independenta.
Pentru o vreme oricine se poate simti bine, fiind rasfata ca un copil mic. Insa cu timpul situatia devine incomoda si ucigator de plicticoasa, fiindca spontaneitatea si voiciunea se pierd pe drum, ele nu pot fi pastrate fara curajul de a recunoste deosebirile si de a duce conflictele pana la capat, pentru a invata din ele.
Si acum fii atent, pe o foate de hartie A4 sau mai bine A3 scrie urmatoarele cuvinte :"Apropierea permanenta nu e starea ideala a iubirii, ci moartea ei latenta", apoi dedesubt deseneaza o inima mare, rosie, si scrie "... dar si lipsa apropierii ar fi de nesuportat". Nu vorbi cu ea, ci arata-i hartia si vei vedea ce va spune, foloseste citatul ori de cate ori este nevoie, oare te va crede ca o iubesti, ce zici?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa-i dovedesti asta prin fapte.

| thealchemist a răspuns:

Mda, am fost in situatia asta. deci, nu exista reteta magica. incearca sa ii demonstrezi prin lucruri mici, idei care par mici la inceput, dar arata cu adevarat ce te intereseaza pe tine. daca ceea ce te intereseaza e "ea", ea va intelege mesajul. stiu ca e greu, dar ai o motivatie in plus, acest tip de fata care refuza sa accepte mesajul in primul rind, cind il va pricepe il va intelege pentru totdeauna.
si aici trebuie sa adaug ca ar trebui sa fii sigur 100% ca pe ea o vrei, altfel nu numai ca nu merita efortul, dar poti distruge viata cuiva, deci trebuie sa incerci sa o convingi ca o iubesti numai si numai daca o iubesti cu adevarat.

| pisoias a răspuns:

Te-ai gandit sa-i si demonstrezi ca o iubesti?

| EoFetitza a răspuns:

Incearca sa afli ce simte ea pentru tine.cum? incearca sa aveti o discutie mai serioasa sa sa o intrebi ce simte pentru tine si daca vrea ca intre voi sa se intample ceva sau sa fie decat o simpla prietenie. poate ca ea nu tine la tine asa cum tu ti la ea.si poate ea vrea sa fiti doar prieteni.incearca sa nu faci presiuni asupra ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i un compliment:nu-i spune ca o iubesti, las-o in pace. Cand pleci de langa ea nu te uita in spate. las-o sa te caute ea pe tine. cand te-o cauta pe mess sau pe telefon atunci e descurcata treaba.

| oops_9415 a răspuns:

Scoate-o undeva si dupa vezi tu fai cadouri etc

| brunetish a răspuns:

Tin sa te anunt ca exact chestia asta mi s-a intamplat la inceput cu prietenul meu.tot ce imi spunea aveam impresia ca ma ia cu vrajeala ieftina, ii tot spuneam ca nu-l cred.eu sunt si o fire mai indiferenta dar nu-l credeam ce imi spunea pentru ca eu nu simteam nimic pentru el doar imi placea de el si vroiam sa ne distram in rest nimic.deci cred ca prietena ta nu este suficient te indragostita de tine si din asta nu intelege ce simti sau crede ca o vrajesti lasa'i timp. sincera sa fiu eu am inceput sa simt ceva pentru el dupa ce am facut'o prima oara cu el asta intamplandu'se dupa 1 saptamana ce am inceput sa vb prima oara, acum nu iti recomand neaparat s'o faci ca poate ea nici nu vrea, asta depinde de fiecare ce ii vine pe moment sau ce simte.eu am 17 ani si ceva si uite sunt cu el de aproape 4 luni si tin sa iti sun ca ne'am si logodit asa ca vezi ce faci multa baftawinking