| tonel95 a întrebat:

Un prieten crede ca am furat ceva de la el, dar nu este adevarat. Cum as putea sa il conving ca nu i-am luat nimic?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca daca nu te crede esti dispus sa faci testul cu detectorul de minciuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi un prieten adevarat ar crede ca nu tu ai fost.

Răspuns utilizator avertizat
| Kyou a răspuns:

Spune-i clar ca nu i-ai luat nimic si ca nu aveai niciun motiv sa furi ceva de la el apoi lasa-l in pace. Daca asta este parerea lui despre tine nu merita sa-l mai numesti,, prieten''. In plus poate doar a pierdut acel obiect si nu are pe cine da vina. Daca nu ai facut nimic nu merita sa te consumi.

| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Acela nu-ti e prieten. Daca nu te crede, desi tu ii marturisesti sincer.
Parerea mea.
La multi ani!

| ღflorinaღ a răspuns:

1.Spune-i din nou ca nu tu le-ai luat si spune-i ca nu aveai de ce sa il iei si ca nu ti-ar trebui lucrul respectiv sau (potae) ca ai acel lucru.
2.Ii spuibig grinaca nu ma crezi treaba ta! Asta-i adevarul si gata...Degeaba nu intelegi ca eu nu ti L-AM LUAT! NU AVEAM DE CE.SI IN PLUS esti prietenul/prietena meu/mea, sibcer, nu ti-asi face una ca asta!

P.S.:Sper ca t-am ajutat! An nou fericit!