| anonim_4396 a întrebat:

Exista prieteni adevarati? Ce bine ar fi.laughing

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Nu, nu exista. In ziua de azi fiecare e pentru el. De la a te intelege cu cineva bine pana la prietenie adevarata e distanta mare.

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exista. Eu am foarte multi.

| fabiola a răspuns:

Exista si de obicei ii descoperi la greu! Secretul sta in mentinerea prieteniilor si asta tine numai de tine!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, dar foarte putini! Din pacate banii strica caracterele, si intuneca mintea si sufletul!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Ca sa-ti raspunzi la intrebare, evalueaza-te mai intai pe tine. Tu poti, ai competenta de a fi pentru cineva prieten adevarat? Daca da, macar datorita tie, exista. Eu am convingerea ca da. Cel mai mare pacat al nostru este ca, mai bine decat stim sa-i pretuim, stim sa-i pierdem.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Exista prieteni adevarati, toti ne dorim prieteni adevarati dar uitam ca si noi trebuie sa fim prieteni adevarati, asteptam doar sa primim si mai putin sa dam. Adevarata prietenie se bazeaza numai pe fapte, pe idei, pe sentimente care constituie miezul de foc al omeniei.

| Razvan a răspuns:

Prieteni adevarati?laughing
Exista insa sunt rari, extrem de rari. Daca te poti mandri cu acest specimen pe cale de disparitie te poti considera un om norocostongue

April
| April a răspuns:

Dumnezeule, vad asa des intrebarea asta si recunosc ca am o problema:cum e un prieten "adevarat"? Pentru mine prietenul e prieten si atat.Adjectivele sunt de prisos.Inclin sa cred ca multa lume numeste pe multi "prieteni"dar cu riscul de a nu avea printre ei niciunul.

| JeSa a răspuns:

Dupa minetongue familia iti este adevarata "prietena"tongue, iar altii se dau prieteniwhistling e alta "mancare de peste"; dar de fapt ei, iti sunt amicihappy(parerea mea)...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Bineinteles ca exista: eu sunt cea mai buna si cea mai adevarata prietena pe care o pot avea!

Sa nu mai vorbesc de prietenii imaginari!

| Cryssy a răspuns:

Da. Exista. Sunt mai greu de gasit. Dar sunt si persoane pentru care prietenia este foarte importanta. Eu din fericire am cativa prieteni adevarati si sunt foarte fericita. Fara prieteni viata noastra ar fi pustie.

| valy a răspuns:

Sunt dar trebuie sa cauti acul in carul cu fan ca sa gasesti un prieten adevaratwinking

| Gabystelistu95 a răspuns:

Exista dar mai rar.

| Mwhahahaa a răspuns:

Sincer, pe mama o cred cea mai adevarata prietena...nu-i cunosc destul de bine pe restul.incat sa stiu ce le "poate pielea"hee hee
Mama a fost, este si va ramane mereu bff :d

| Summer Memories a răspuns:

Exista! Dar putini. O sa ma exprim mai bine prin versurile unei melodi:

Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi
Iar daca apare o problema inca 3 fac pasi
Ei vad prietenia ca pe o afacere
Si falimentul tau ca pe-o binefacere
Asta e despre prietenii care sa fie clar
Te-au lasat o data si sunt gata sa o faca iar
Isi aleg vorbele foarte atent
Si orice cuvant de-al lor suna a compliment.
Zi de zi apar alte personaje
Care urmaresc constant tot felul de avantaje.
Care nu ezita sa iti foloseasca numele
Ca sa isi apere pana la capat interesele.

Succes! kiss

| cucu a răspuns:

Da ai sa razi chiar exista si de obicei sunt cei la care nici nu te asteptzi

| Sadiss a răspuns:

Da. exista doar ca dureaza timp sa ii descoperi. poate nici nu il cunosti

| CaliforniaLove a răspuns:

Da, exista, dar sunt putini, pentru ca sunt adevarati.
Asa am si eu foarte multi prieteni, dar putini tovarasi, pentru mine un tovaras e mai important decat un prietenhappy...

| dany4 a răspuns:

Exista dar sunt foarte rari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista prietenii mei am 4 cei mai adevarati prieteni din lume ei fideli mie sui eu lor va sigur ca e asa in general sunt cei la care nu te-ai astepta mi-am dat seama cand veam mai mare nevoie de iei i-am gasit au fost langa mine in timpul in care eu eram prietena cu niste zgripturoaice doar pentru ele di pacate exista si din astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana acum nu am avut parte de asa ceva.Mereu am fost dezamagita asa ca am decis sa fiu pe cont propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenii adevarati exista cand nu sunt interese. Daca sunt interese, nu ai sa gasesti niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un filosof scria exista doar scurte clipe de prietenie.

| TheOriginalUser:) a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati e o aberatielaughingunii iti vor chiar raulhee heedoar parintii sunt cei care iti vor fi mereau alaturi sau poate chiar nici aceea(unii sunt alcoolici si nu constientizeza)

| milliondollarslover a răspuns:

"Prietenii sunt ingeri demonizati cu chip uman."- Rappa
"Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, dar tot ei te si educa."- Cheloo
Si da, ar fi bine.

| Theodora a răspuns:

Prieteniile reînnodate cer mai multă grijă decât cele care n-au fost rupte niciodată.

Daca stai sa analizezi si sa intelegi citatul asta, vei realiza ce importanta au prietenii in viata ta(important e sa stii si cum sa ii alegi)

| mhsduyxcjs a răspuns:

Da prieteni adevarati exista. Dar sun foarte putini si e greu de gasit un prieten adevarat care niciodata nu tiar trada.