gbrltdr
| gbrltdr a întrebat:

Exista speranta pentru o casnicie durabila in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Speranta moare ultima

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu sper din toata inima si fac tot ce pot in aceasta directie. Vreau sa imbatranesc langa omul asta si sunt a lui pentru totdeauna.
Sper ca ma incadrez in categoria tanara, avand ceva mai putini ani decat casnicia ta careia ii doresc multi ani sanatosi si fericiti.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bineinteles! Cu curaj, daruire, devotament si permanent efort constructiv, conciliant, cu umor, inteligenta si dorinta fierbinte de a face totul, ca sa mearga bine! Succes!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Da, trainicia o da doar Dumnezeu.

gbrltdr
| gbrltdr explică:

Intrebarea este pentru cei tineri...eu am o casnicie de 38 de ani...si totul este ok!

assiris
| assiris a răspuns:

Speranta da, dar depinde de cum o incepi. Cu massmedia si viata din jur ai multe razboaie de dus. Trebuie muuuuuuuullllltaaaaa intelepciune

| nicky a răspuns:

Atata timp cat exista comunicare, iubire, sinceritate si incredere cred ca da. Si bineinteles sa respecte legamintele facute in ziua casatoriei: "la bine si la greu..."

auran
| auran a răspuns:

Kh1ss a răspuns:
Speranta moare ultima
Are dreptate kh1ss
depinde de barbat de femeie, de situatia casniciei - cat de afectat este respectul de sine, cat si cel pentru cel de langa tine... oricum discutiile deschise pot rezolva multe.
Succes!

auran
| auran a răspuns:

Multi ani inainte sanatosi si fericiti.
cat despre casniciile celor tineri, este greu de estimat!

| kh1ss a răspuns:

Felicitari

| Delia 75 a răspuns:

Sfatul meu ar fi ca soţi să-şi mai spună, cel puţin o dată pe zi, cuvintele magice "te iubesc!", să facă minimum două activităţi casnice împreună şi să-şi facă timp pentru două cine romantice pe lună. La toate acestea se adaugă, bineînţeles, respectul absolut al jurămintelor făcute cu ocazia ceremoniei nupţiale.

| Ben. a răspuns:

Nu cred.imi pare rau ca sunt asa de sceptic. poate ca sunt prea suparat.

| miriam a răspuns:

De ce, nu?

| mary_4249 a răspuns:

De ce nu! Atunci pentru ce se mai casatoresc tineri din zilele de azi daca nu cred lucru asta ca doar acum nu ii obliga nimeni pot sa stea impreuna fara sa fie casatoriti ani buni. Nu am multa experienta sunt casatorita de aproape 2 ani si cred ca daca exista dragoste respect si intelgere o casnicie poate dura.

| LittleZyzy a răspuns:

Mai greu dar... exista pe ici pe colo.

| alina88 a răspuns:

Desigur:sotii trebuie sa se iubeasca, sa fie sinceri si devotati partenerului...si sa mai lase unul de la altul...stii mai lasi tu de la tine.alta data mai lasa el de la dansul.si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta exista, cu sansele stam mai prost.