| SERIALS a întrebat:

O casnicie dintr-un gay/bisexual si o lesbiana/bisexuala ar fi durabila?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva indiferent ca e gayy, bi, hetro, omul e o fiinta poligama si lumea e plina de tarfe masculine, rar baieti de incredere multi ipocriti peste tot

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii durabila in masura in care amandoi doresc sa stea in relatia respectiva, exact cum sunt si relatiile normale, ca pana la urma, preferintele sexuale nu privesc pe nimeni, decat pe ei doi.

| T0T a răspuns:

Se poate însă e mai puțin predispusă.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Statistica spune ca relatiile gay tin de 2 ori mai putin decat cele normale. De f multe ori tin cca 2 ani iar infidelitatea este la cote ridicate. violenta domestica de 4 x mai mare decat normal.

| SERIALS explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pacat sad De ce oare?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru SERIALS):

Mi se pare putin deplasat sa folosesti un cuvant ca " pacat " cand voi sunteti cei mai mari inamici ai crestinismului. Revolutia sexuala culturala neomarxista comunista este ceva de tip nihilist. Prima data experimentul a fost facut in URSS in anii 20 promotori fiind Trosky si Lenin, tatucii comunismului. Cand au vazut ca totul derapeaza au intors placa inapoi la valori traditionale mai omenesti ( familia ). Unde nu sunt asumate responsabilitati si reguli morale nimic nu functioneaza. Homosexualitatea este promovata politic de grupuri de interese care vor sa subjuge total lumea. Metoda lor e ceva de genul - Dati drumul pe strazi nebunilor ca sa distruga tot si apoi venim noi cu mitraliera si ii facem sclavi pe toti, trebuie sa accepte ca nu au incotro. Nu fac parte din nici un cult religios, nu practic, nu am icoana etc.

| SERIALS explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu sunt amic cu crestinismul happy

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Lasa-l in pace si nu ii mai baga in cap porcariile tale homofobe.

Din cauza oamenilor ca tine,ingusti la minte,care nu au depasit evul mediu,care nu au depasit trecutul,exista suferinta printre minoritile sexuale,atatea depresii,ajungand sa creada ca sunt extraterestrii,multi dintre ei.

"Cand au vazut ca totul derapeaza au intors placa inapoi la valori traditionale mai omenesti ( familia ). "

Romania, cea mai traditionalista tara din Europa.
Cea mai indoctrinata si cea mai jegoasa la capitolul asta.

Habar nu ai ce e aia empatie.
Daca ai fi gay, ai spune altceva, te-ai plange ca te discrimineaza lumea, pe buna dreptate.

| Teffan a răspuns (pentru Teffan):

Pe buna dreptate te-ai plange, nu pe bune dreptate te discrimineaza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teffan):

Nu e frumos sa vorbesti plin de excremente la gura de la pupat jydani in cwr.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Trag **** in jydanii tai si in excrementele de care-mi vorbesti.

Nu e frumos sa fii ingust la minte si sa fii impotriva unor oameni care nu ti-au facut nimic.

Stii cat de penibili pareti toti homofobii, nu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teffan):

Te-ai bagat cu nesimtire fara sa-ti spuna nimeni nimic tie personal. Folosesti din prima jigniri ca nu stii altceva si esti antiroman. Eu zic sa ti-o bagi in cwr in privat si nu are nimeni nimic cu tine, nu pe strada.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

"Te-ai bagat cu nesimtire fara sa-ti spuna nimeni nimic tie personal."
M-am bagat singur in seama, nu trebuia sa ma fi bagat tu.
M-am bagat de unul singur, cand vad atata porcarie in lumea asta si atata discriminare.

Ma *** si in tara asta de asemenea.
Oamenii nu sunt delimitati de niste granite din capul nostru.
Suntem toti oameni.

| untu a răspuns:

Niciciodata! Pentru ca acum, astazi deputatii s-au adoptat legea privind familia conform petitiei semnate de 3 milioane de romani cum ca familia este formata dintr-un barbat si o femeie! Acuma sa treca si pe la senatorii sa adopte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca esti gay big grin big grin big grin Nu am nimic impotriva.
Da, daca gasesti pe cineva care vrea acelasi lucru, si va intelegeti bine.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Pai uneori mi-i foarte greu si nu ma pot accepta 100%, e naspa de tot. As vrea sa fiu fericit, si e greu sa fii gay

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Si tu esti om ca toti ceilalati.Nu esti singurul gay in lumea asta.Doar simte-te liber.Ai o viata doar...chiar daca in Romania sunt tone de homofobi, nu e ilegal.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa ma accept asa cum sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Dap,In America am vazut ca, chiar merg relatiile astea.
Huh, suna ciudat, am doar 14 ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut ca merg un ****. Propaganda o inghiti usor daca nu ai darul gandirii. Ai timp sa mai cresti si sa te maturizezi. Pana atunci nu te baga ca ti se pare cool. america e cea mai corupta tara din lume.
https://www.youtube.com/watch?v=j7DgRl-amd4&t=0s

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu e vina mea ca poate cred orice vad.Totusi am vazut.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se arata ce vor ei sa stii, nu realitatea. Ai auzit de manipulare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

De acord si da.Dar nu cred ca fac ei asta, avand tone de bani, de ce nu ar sta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cu totul pe alta planeta iar eu nu prea am timp de copii mai ales de cei care fac barfa si nu studiaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Te inteleg ca nu e totul perfect, dar nici chiar atat de rau.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau sansa sa te informezi. Pana atunci nu mai avem ce discuta pentru ca vorbim despre un meci pe care eu l-am vazut pe stadion minut cu minut iar tu ai vazut scorul in clasament. Cam asa s-ar putea compara.
https://www.youtube.com/watch?v=Yx3t8K394RY

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cauta pe Youtube film -Inside job - Adevarul despre criza. E tradus in romana. Eu sunt departe si nu dau de el.

| Holiday a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

"... iar tu ai vazut scorul in clasament."

Degeaba o echipa joaca frumos daca ia bataie. intotdeauna conteaza scorul, desi uneori ne mai amagim si cu frumusetea jocului. Iar asta nu e manipulare, e un fapt.

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

Mai conteaza uneori si cum joaca echipa,, nu doar scorul conteaza, poate ca o echipa sa domine meciul si sa piarda dintr-un penalty dat la caterinca, cum au fost cazuri pentru Real sau Barca/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Scorul final conteaza nu cum au ajuns

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce ma bucur ca ciumele astea 2 se intorc in mediocritate!

| 393Dan a răspuns:

Atat timp cat nu se inseala.

| Kogaion a răspuns:

Daca cei 2 fac o intelegere de la inceput si se accepta asa, foarte probabil sa fie de durata.

| D3I3 a răspuns:

Ar putea. Depinde de partener. E ca si dintr-o femeie si un barbat. Depinde de persoana ca aceasta sa nu insele partenerul sau sa il supere. Conteaza daca se iubesc.

| MaTeOGG a răspuns:

Pai daca cei doi s-au decis ca se iubesc si se casatoresc gay-ul nu mai are apreciere fata de un baiat asa de mare, si vice-versa. Asta inseamna ca aceasta relatie poate functiona atata timp cat cei doi se iubesc. Funda?

| helpop a răspuns:

E o căsătorie perfectă. Amândoi partenerii pot fi alternativ bărbat și femeie. Și pot face și copii! Ar trebui înființată a agenție matrimonială pentru bisexuali.

| Anastasia13349 a răspuns:

Cred ca daca se afla in relatii de prieteniesiau caracterecompatibile, da