| RobertG101 a întrebat:

Fetelor, voi ce apreciati la baieti/barbati? Vreau sa vad cat mai multe opinii sa-mi fac o idee. Eu sincer nu pun pret pe starea materiala sau pe aspectul fizic (care si asa e trecator, toti imbatranim si devenim urati, iar dupa ce murim nu luam nimic cu noi).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, sa nu fie gelos si posesiv la extrem pentru ca nu suport geloziile fara motiv si fug de oamenii care sunt foarte posesivi cu mine.

Imi place ca persoana care este cu mine sa ma tachineze, sa fie amuzanta, sa fie ambitioasa pentru ca e mereu loc de mai bine, sa fie deschisa la nou, sa nu fie pesimista, sa imi fie fidela, sa fie sincera, sa fim pe aceiasi lungime de unda si sa putem vorbi cu orele, sa ii placa sa se plimbe prin natura si de preferat sa nu ii placa cluburile pentru ca eu le detest laughing, sa fie ingenios, sa nu fie un gamer cu mousele lipit de mana, sa fie " jucaus " si sa ne facem farse unul altuia etc.etc laughing

Nu ma intereseaza banii unei persoane pentru ca nu m-ar face fericita sa-mi cumpere mie ceva cand stiu ca din banii aia ar putea sa-si ia ceva ce ii place lui. Fericirea persoanei pe care o iubesc e mult mai importanta pentru mine decat sa-mi ia cateva chestii materiale sau sa imi plateasca consumatia. Urasc ca cineva sa-mi plateasca consumatia, practic sunt in stare sa bag in faliment omul ala deoarece mi-as " comanda " bautura aia ( de exemplu ) pana m-ar lasa sa o platesc eu. Prefer sa-mi lase biletele amuzante sau mesaje dragute decat sa-mi ia ceva.

Iar aspectul fizic, as prefera sa fie brunet/saten si cu ochii caprui inchisi. Nu cer nu stiu ce frumusete doar ca si aspectul fizic joaca un rol important si pana la urma el ne face, in multe cazuri, sa vrem sa cunoastem mai amanuntit o persoana. E important sa fie ingrijit si sa zambeasca mult si eventual sa se gadile usor ca sa pot sa-l chinui.

Cam asta apreciez si imi doresc de la un baiat/barbat. laughingbig grin

Ah da, imi place mult citatul asta chiar daca eu nu sunt fan casatorie :
"Înainte de a te căsători puneți întrebarea: voi fi în stare să stau de vorbă cu plăcere cu această persoană până la bătrânețe? Restul este trecător în căsnicie. "

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Ce e drept eu am detaliat mai mult, ca sa nu zic ca m-am apucat sa scriu o carte cu ce-mi doresc laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns cat de cat sincer, pai daca nu isi place de x nu o sa vb cu x si nu va exista un inceput

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E posibil sa existe anumite situatii si desi sa nu te atraga aspectul sa discuti cu persoana aia si sa te indragostesti de ea, dragostea e oarba si parca era un hormon care ne face sa vedem persoana de care ne indragostim mult mai frumoasa. De-asta n-am batut in cuie fraza cu aspectul fizic.big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibilitatea asta exista

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu corespund cu cerintele tale, brunet (par negru na) cu ochi caprui inchisi, inalt bine format nici prea in exces ci la modul normal. Nu frecventez cluburi imi place mai mult sa stau acasa si sa ies la o plimbare/mall. Tot asa cheltuieli impartite de fiecare in parte sau la un meniu in 2 50 - 50% achitat de fiecare. Dar mi-am pierdut increderea in femeile din ziua de azi, daca ne vedeam pe la 20 de ani (varsta mea) iesea ceva la iveala acum am 25

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai important lucru este aspectul fizic,in momentul cand placem pe cineva vrem sal cunoastem,sa numi spui mie ca tu preferi una urata ca doar na imbatranim si murim astea sunt tampeni, ipocrizi, nu pui pret pe starea materiala dar cum isi vei creste copii cu aer? o femeie are nevoie de protectie fizica si de protectie materiala, pe bune toti devenim urati? de unde sti asta? sunt persoane frumoase si la 50, 60 de ani

astea sunt aiureli ce ai scris tu acolo in primul rand a place pe cineva e ceva involuntar sa numi spui ca nu isi place una frumoasa daca esti hetrosexual e imposibil sa nu isi placa
ce sens are sa te minti in halul asta sincer?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe starea materiala nici eu nu pun pret... dar nu vreau sa fiu ipocrit asa ca aspectul fizic conteaza destul.
In rest... apreciez inteligenta si corectitudinea.

| T0T a răspuns:

Dacă te gândești așa ce rost are să ai o iubită că tot mori la un moment dat? E un raționament tâmpit, aspectul e important căci te vei bucura de el ani buni și ție în amintirile tale cu aspectul ăla rămâi. Sincer nu cred că pentru tine nu contează. Iar starea materială e de asemenea importantă căci altfel nu poți trăi.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru RobertG101):

Machiajele nu țin de aspectul fizic. Cât despre tine doar te limitezi și nu vei fi niciodată cu adevărat satisfăcut cu asta, dar e treaba ta.

| ruxandra56 a răspuns (pentru RobertG101):

Daca o fata te iubeste cu adevarat nu ii va pasa cum arati ci cum vorbesti cu ea, daca nu te poti face placut fizic atunci fa-te placut cu alte calitati de ale tale

| Felissa13Eden a răspuns:

Mie imi pasa mult sa fie amuzant si sa ma poata proteja big grin

| ruxandra56 a răspuns:

Pai eu ca fata in primul rând la astept de la un baiat sa fie mult mai sociabil asa fel încât sa existe non-stop subiecte de discutat si sa vb cat mai mult deoarece cu cat conversati mai mult cu atât va veti cunoaste mai bine si va veti apropia. Eu personal apreciez la un băiat politetea lui, gen cum se comporta cu mine cum ma face sa mă simt daca ma face sa mă simt specială sau nu intelegi tu!

| RAY a răspuns (pentru ruxandra56):

Tu degeaba apreciezi la un baiat asa ceva daca pe tine involuntar te atrage un baiat frumos