| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Sunt fata si nu stiu cum sa imi fac un iubit(arat ok nu e asta problema)dar nu am Facebook si nici insta. Cu colegii de clasa CLAR nu ca ne cunoastem de 8 ani si ar fi ciudat. Problema e ca nu am o viata sociala,, activa,, ce pot face?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varsta? Peste 18 sau sub?

| anamaria82726 a răspuns (pentru mgtow):

Sunt minora.dar am 16 ani...e o varsta rezonabila pentru un iubit...zic eu

| mgtow a răspuns (pentru anamaria82726):

Nu strica dar daca aveai 18 poate ne cunosteam noi mai bine. Am 26 asa ca inca e problema de varsta

| anamaria82726 a răspuns (pentru mgtow):

Nu cred ca ne mergea daca ne cunosteam de pe TPU oricum sigur nu suntem din aceeasi localitate

| mgtow a răspuns:

Da. si distanta conteaza mai ales stau aproape de bayonne

| Gizăz a răspuns:

Eşti pregătită să ai un iubit? Doar că vrei unul nu înseamnă că eşti. Ai răbdare. Eşti femeie, va veni de la sine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Pai ai depistat singura problema.
Daca ai avea o viata sociala activa, nu ti-ai mai pune problema asta.
E de ajuns sa iesi doar, nu conteaza unde, se va gasi un baiat sa te abordeze.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar iesind afara din casa poti sa-ti gasetsi un iubit. fa-ti prietene la scoala, iesiti impreuna pe strada, la cineva, prin magazine si asa ajungi sa cunosti si baieti, de care se poate sa-ti placa si sa te indragostesti.

| anamaria82726 a răspuns:

NU AI INTELES CA NU IMI FAC? Am zis si mai sus

| anamaria82726 a răspuns:

Care,,soarta,,? Gen nu ma cunost wtf

| anamaria82726 a răspuns:

Waaa m-ai dat gata. Nu e soarta grea sa fii incapatanat lollaughing

| anamaria82726 a răspuns:

Da imi ghicesti tu viitorul sa zici ca o sa raman singura? Nici din disperare nu as fi cu tine

| AlexPatriciu a răspuns:

Trebuie sa te implici in orice fel de activitati si vei cunoaste multa lume noua, face book -ul nu prea are cu ce sa te ajute, nici siteuri matrimoniale sau de socializare si asa mai departe, deci nu recomand categoric. Acum depinde mult si de cati ani ai si din ce oras esti pentru ca fiecare varsta si loc vin cu oportunitatile lor.Succes!

| Duntex a răspuns:

Creazati un cont de Facebook, incearca sa-ti creezi un mic grup de prieteni cu care sa te intelegi, iar dupa toate astea, tot o sa vina de la sine. E imposibil sa nu ai viata sociala asa activ, toti avem, sa nu ai viata sociala activa ar insemna ca nimeni sa nu vorbeasca cu tine sau macar sa te bage in seama. happy GL & HF

| anamaria82726 a răspuns (pentru Duntex):

Am mentionat ca nu imi fac Facebook. Oricum nu asa incepe o relatie de succes

| Florinbro a răspuns:

Altceva se intampla cu tine. Cred ca te maturizezi in un alt fel decat majoritatea din jurul tau si acest lucru nu iti este clar. Ce vrei tu este un prieten foarte bun... asta e primul pas. Nu stiu ce varsta ai insa lucrurile nu vor fi deloc pentru tine la fel ca pentru altii de varsta ta. Oricum... cine nu iti e prieten. sigur nu merita sa iti fie iubit!

| Leonte_Mihai_1997 a răspuns:

Cred ca tu nu vrei iubit adica, vrei, dar vrei unu doar ca sa te mandresti cu el nu ca il iubesti, eu zic prima data sa te maturizezi si dupa sa te uiti duap baieti.

| anamaria82726 a răspuns (pentru Leonte_Mihai_1997):

Dar nu ma cunosti ca sa stii daca sunt matura sau nu. Si nu am nevoie de iubit doar ca sa ma mandresc sau ca au prietenele mele. Doar imi voi creea amintiri dragute si voi invata sa iubesc. Ce e asa de rau in asta?