| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Sunt fata si... nu stiu cum sa imi fac un iubit(nu e imposibil. Mentionez ca sunt ok. Slabuta...cu forme adica ok) dar nu am ocazia. Nu am Facebook sau insta si nici nu o sa imi fac. In grupurile de prieteni m-au placut cativa baieti(3-4) dar nu erau genul meu. Dar asta acum ceva timp..cu colegii de clasa ma cunosc de 8 ani deci clar nu pentru ca si acolo am avut,, pretendenti,, dar era ciudat. Nu am o viata sociala foarte activa sa zic asa. Sfaturi?

10 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Mai ai răbdare până crești. Urmează liceul, acolo vei avea colegi noi, apoi dacă nici în liceu nu găsești, mai poți spera că la facultate, când vei fi și tu studentă. Oricum de pe net nu-ți recomand, relațiile la distanță nu merg decât ca prietenie. Eu la fel am o prietenă cu care vorbesc doar pe snapchat și de multe ori am fost tentat chiar să renunț la prietenie. Dar dacă ne înțelegem bine și râdem, glumim, chiar dacă ea are iubit, am continuat să vorbim zilnic de aproximativ 4 luni. Oricum mi se pare aiurea să cauți doar iubire, când prietenia ar trebui să stea la bază.

| anamaria82726 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Eu zic ca am varsta pentru iubit. Nu e o solutie,, sa astept,, laughing nu am rabdare

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru anamaria82726):

Eiii na, păi ce așteptări ai de la un iubit? În primul rând ai nevoie de o persoană sinceră care să-ți fie alături și să te susțină. Dacă tu visezi doar la plimbări și sărutări, poate nu e devreme, dar trebuie să știi că în dragoste mai mult pierzi decât câștigi, depinde de cât suflet pune fiecare. În primul rând ai vreun băiat sau mai mulți, de ce nu, pe care îi placi și care te-ar face să zâmbești? Dacă da, nu rămâne decât să faci și tu un pas mai aproape de ei. Nu ai nimic de pierdut dacă ești tu drăguță cu ei. Doar că e cam greu să o faci personal, îți trebuie mult curaj. Dar cum ziceam, nu ai nimic de pierdut. Nu ai nimic de pierdut până nu-ți pui inima în joc, cum s-ar zice laughing

| BogdanBz a răspuns:

Trebuie sa incepi de undeva. Asta cu nu era genul meu, mi se pare o prostie. nu ai de unde sa stii daca un baiat este genul tau, daca nu stai de vorba cu el si nu incerci sa il cunosti cu adevarat. multi baieti isi pun o masca falsa cand sunt intr-un grup de prieteni, pentru ca sunt influentati, dar poate cand sunt singuri, se comporta altfel. dar daca zici ca ai avut atatia pretendenti si chiar nici unul nu a fost pe placul tau, atunci ai o problema. ai standarde prea mari si trebuie sa mai lasi din ele

| Andreiu68 a răspuns:

Lasa-i pe baieti ca sa te agate, nu te arunca tu asa pe ei, Acuma daca nu ai Facebook nu existi, nu prea mai ai cum sa cunosti persoane noi

| anamaria82726 a răspuns (pentru Andreiu68):

Mai oricum nu aveam degand sa ma vad cu un necunoscut

Răspuns utilizator avertizat