| NickiMary14 a întrebat:

Heeyy! E bine sa-i spun unui baiat ca-l plac mult? Stiu ca el nu ma place, pentru ca l-a intrebat o prietena! VA ROG AJUTATI-MA! Fara glume proaste, sunt sigura ca multe fete au trecut prin asta, si baieti voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| anda96 a răspuns:

Sincer nu merita sa faci asta decat pentru un baiat care te iubeste. Nu ceda in fata nimanui si mai ales a unui baiat. Unii baietii nu merita nimic. Adevarul e ca sunt si uni care merita dar sunt putini. Tu il cunosti mai bine ca mine asa ca fa ce iti spune mintea nu inima. Stiu cum e sa te indragostesti de cineva care nu merita, e groaznic. Dar o sa treci peste. Chiar daca spunem ca ne egreu sa il uitam pana la urma il uitam si dupa un timp privim in urma si de dam seama de gereseli. Stiu ca e al dracu de greu dar nu gandi mereu cu inima.

21 răspunsuri:
| ElenaErika a răspuns:

E o chestie foarte serioasa. E aiurea sentimentul asta. Sa sti ca placi pe cineva care nici macar nu te observa. Eu am zis mereu ca nu e bine sa iti fie rusine de sentimentele tale. Daca simti sa ii zici. Zi-o! Lasa orgoliul. Inima joaca cel mai important rol aici. Dar ai grija sa nu suferi. Sa nu devina o obsesie. Daca vezi ca vrei fi refuzata in continuare, te sfatuiesc sa il lasi in pace. Iti urez bafta si sa ai curaj! happy

| Emena a răspuns:

De ce sa ii spui daca stii ca el nu te place? E ca si cum ai spala o farfurie curata. Nu are rost

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie... poate prietenei tale nu a vrut sa ii zica ca te place, poate fiindca este rusinos, dar daca esti sigura 100% ca este asa incearca sa petreci mult timp cu el,sa vorbesti(cere-i nr de telefon,id-ul, fb), incearca sa il faci sa rada, poate incetul cu incetul o sa indragosteasca de tine, daca ai rabdare daca nu nextwinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate ca glumeste, intalneste-l din intamplare.

| NickiMary14 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Cum sa- intalnesc din intamplare? El sta foarte departe!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru NickiMary14):

Du-te cu sorcova la el

| NickiMary14 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Hahahahaaaa! Foarte amuzant, :l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti o persoana care nu te iubeste e ca si cum ai astepta un tren la aeroport. Sper ca ai inteles happy!

| gingergirl1 a răspuns:

Of draga te inteleg! Am trecut si eu prin asta! Dar am realizat ce nu ma place si l-am lasat in pace.Am fost foarte suparata la inceput dar pe urma am realizat ca nu merita sa plang pentru un baiat! In plus sunt o groza de baieti in lumea asta!

| NickiMary14 explică (pentru gingergirl1):

Incerc sa-l uit de vreo 3 ani, si nu merge! crying sad

| gingergirl1 a răspuns (pentru NickiMary14):

OMG,3 ani? De fapt daca stau sa ma gandesc mai bine si mie mi-a placut de un baiat cred ca 2 ani jumate(bine la inceput chiar se purta supar cu mine:imi facea cu ochiul, vorbea cu mine etc dar era genul de baiat care se dadea la toate fetele...dar pe urma a plecat la liceu si a inceput sa imi placa de un alt baiat, si asa l-am uitat.)...Deci incearca sa iti gasesti pe altul, asta-i cea mai usoara metoda de a uita un baiat, dupa parerea meawinking Succes! happy

| NickiMary14 explică (pentru gingergirl1):

Da, stiu, dar faza e ca toti de la mine din clasa sunt urati si rai si prosti si am si putini! Asa ca... mai am de asteptat, si de suferit destul! E o poveste destul de lunga! El nu mai este la noi la scoala de mult!

| gingergirl1 a răspuns (pentru NickiMary14):

Mda...inteleg dar poti sa te uiti si dupa unii care nu sunt cu tine in clasa! Apropo ce clasa esti?

| Alexandru98 a răspuns:

Ai putea să postezi o poză cu tine?

| MishalufLv a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui... Adica nu stiu de unde stii tu ca prietena ta nu minte sau alte chestii... Ar trebui sa vb cu el pe mess pentru ca asa o sa-ti fie mai usor cred eu happy

| Bafta321 a răspuns:

Pai cred ca el putea sa minta atunci cand l-a intrebat prietena ta, deoarece el poate sa te iubeassca in secret si sa nu ii spun nimanui fiind neigur pe el dar tu intai de toate ar trebui sa ii fi cea mai buna prietena si abia dupa ce o sa aiba incredere in tine o sa iti spuna el singur ca te place.
Bafta!

| Marr117 a răspuns:

Lasă-l pe el să facă primul pas că d'aia e băiatul. Îmi imaginez că e aiurea sentimentul, dar nu cred că rezolvi mare lucru dacă faci tu primul pas. Şi din moment ce el a spus că nu te place nu prea cred că se merită să-i mai spui ce simţi. Doar în cazul în care şi el simte ceva pentru tine, dar refuză să recunoască. Şi în acest caz te va aborda el pe tine cât de curând. Ştiu că este "la modă" să-ţi expui sentimentele, dar nu rezolvi nimic dacă nu e reciproc. Succes.

| NickiMary14 explică:

Va apreciez mult ca ati raspuns la intrebarea mea dar am mai incercat sa ma bag in vorba cu el si pe mess si pe fc dar nu vorbeste cu mine, de exemplu il intreb ce faci iar el imi raspunde si apoi gata, asta e tot! Si nu, prietena mea nu cred ca a mintit! sad

| raishka a răspuns:

Pai, daca el nu te place iti sugerez sa incerci sa-l "uiti" o perioada. Gasesteti lucurui mai bune de facut, activitatile extrascolare iti for ocupa timpul incat sa nu te mai gandesti la el. happy

| FollowYouFuckingDreams a răspuns:

Daca el nu te place, nu are rost. Eventual te faci de rusine si el si-ar bate joc, dar asta depinde de ce fel de persoana este el. Eu optez pentru nu, dar mult succes. happy