| Teodora55 a întrebat:

Un baiat pe care il plac, m-a intrebat ce parere am despre el (pe ask).O prietena mi-a zis sa ies din tipar si sa nu ii spun ca e dragut, cum fac alte fete ci sa ii trimit o imagine cu" Te vreau, te vreau, te vreau", dupa care sa ii spun ca glumesc si ca e de treaba.
Ce sa ii spun? Va rog ajutati-ma! As vrea sa ii dau de inteles oarecum ca il plac.

Răspuns Câştigător
| HeiwaaSmilee a răspuns:

Daca ar trebui sa fiu sincera cu tine, nu te avanta intr-o relatia daca nu iti place de cineva cu adevarat si e mai mult asa o nesiguranta sau doar o usoara atractie. Imaginea cu "te vreau" dupa mine suna ca si cum l-ai intreba "la mine sau la tine" daca intelegi la ce ma refer. Nu incerca sa pari obsedata de un baiat pentru ca asta il va speria. Incearca sa comunici cat mai mult cu el, spune-i ce simti intr-un mod mai inedit (adica intr-un mod nou), poti sa ii dai sa ascult melodii cu un mesaj semnificativ care sa ii dea de inteles, incearca sa fi interesata in ceea ce spune el si daca de exemplu, sa zicem ca el iti spune ca maine are un concurs, poimaine poti sa il intrebi cum a fost concursul ca sa vada ca nu ai uitat si ca iti pasa. happy Cam atat am avut de spus. Eu iti urez noroc si sa fi fericita.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Esti foarte dragut si te plac".
Chiar e asa de greu?

| LuisaRaluca12 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu ii spui ca il placi pana nu aflii daca si el te place. Daca va stii ca il placi va profita si iti ca ruina sentimentele! Succes :*

| Ispanca a răspuns:

Eu vreau să vă spun că dacă îți place de un băiat nu trebuie să spui asta prima trebuie el să spui primul și dacă vrei un sărut de la el nu trebuie să săruți tu prima dar el trebuie primul?

| Ispanca a răspuns:

Eu vreau să vă spun că dacă îți place de un băiat nu trebuie să spui asta prima trebuie el să spui primul și dacă vrei un sărut de la el nu trebuie să săruți tu prima dar el trebuie primul.