| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hei :*.
Am o intrebare whistling...deci, eu cu fostul meu prieten am ramas amici. Eu inca tin la el, poate chiar prea mult decat ar trebui. I-am zis ca il plac, fiindca el m-a intrebat de cine-mi place, iar eu nu puteam sa-l mintlaughing. Apoi el mi-a dat o melodie de dragoste, ca sa zic asa puppy dog eyes si a spus sa o ascult fiindca poate o sa ma simt mai bine thinking Dupa aceea, nu mi-a mai zis nimic. In urmatoarele zile a vorbit foarte mult cu mine, dar cand suntem "fata in fata" nici nu se uita la mine oh go on. Mereu cand ma intalnesc cu el pe drum [asta se intampla in fiecare zi] se uita in alta parte, total inversa privirii mele. Nu mai stiu ce sa cred.
Dupa cum am zis, eu inca-l plac foarte mult si nu stiu daca are rost sa mai repar ceva... ce credeti? Ar avea vreun rost sa-l intreb daca mai tine la mine/ma place? straight face
P. S.: sper ca ati inteles cat de cat, ce am vrut sa spun worried.
Multumesc mult. :*

Răspuns Câştigător
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il intrebi, nu o sa iti faca nici un rau.Cred ca ar trebui sa faci ceva in privinta asta, poate ca asa ii trezesti sentimentele uitate. Poate ca el este genul de baiat mai timid, si care nu are curajul sa faca primul pas spre o relatie.Cum am mai zis :lupta pentru iubirea asta, convinge-l ca inca mai tii foarte mult la el.Succeskiss!

7 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

P.Stongueoate ca chestia cu jocul despre care vorbea angel09 nu este chiar foarte buna...ar putea sa faca mai rau.Depinde de fiecare persoana in parte, cred ca el s-ar putea simti in situatia asta foarte rau si-ar putea spune:"pur si simplu nu merita". Multa bafta(din nou)kisskiss

| angel09 a răspuns:

Trimite-i si tu melodii de dragoste si vorbeste frumos cu el iar cand va intalniti evital...joacate putin cu el.Sigur te va intreba de ce ii trimiti astfel de melodii iar tu ii spui ca il iubesti poate putin poate mai mult, vezi cum reactioneaza. Poate si el tine la tine dar nu vrea sa faca primul pas sau nu e sigur de ce simti tu pentru el.bafta!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Poate este timid si nu reuseste sa/ti spuna ce simte pentru tine in fata, ai mai multa rabdare si incearca si tu sa ghicesti, de multe ori iubirea se dovedeste nu se declara in gura mare. crede/ma nu ti/ar fi de nici un folos sa/ti declare pompos ca inca te mai iubeste iar faptele sa spuna altceva. pune/l la incercare si vei vedea singura. Sincer, cred ca este timid pentru ca cei timizi incearca sa vorbeasca si prin versurile unor melodii sau poezii, iar daca il vei lua prea tare iti va spune alte traznai, asa ca eu iti sugerez sa/l incerci, faptele vor vorbi

| uNICKu a răspuns:

Nu mai incerca sa-ti dai seama ce se petrece cu el.simplu intreba-l direct daca mai ere sentimente pentru tine,si daca raspunsul e afirmativ,atunci mai acordati-va o noua sansa,iar daca raspunsul e negativ atunci move on(mergi mai departe) caci nu se mai poate face nimic,nu poti sta la nesfarsit intrebandu-te oare vrea sa mai fm impreuna sau oare nu? si dupa ce astepti asa intrebandu-te o perioada mai lunga de timp, o sa-l vezi cu alta si atunci, vb aceea "o sa te zgarii pe ochii". curaj

| XAnonimgirlX a răspuns:

Buna sper ca sa fie de ajutor comentariul meu da este bine sa iubesti si incearca sa il intrebi sau sa ramai indiferenta e alegerea ta daca il mai iubesti:X fai ceea ce simti

| amelutzza a răspuns:

Hei pana la urma sinceritatea este cea mai buna cale si daca el nu simte la fel ca tine inseamna ca nu a fost sa fie si mai degraba sa aflii ce crede el despre tine acum decat sa suferi mai tarziu...

| andreeaandreea123 a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti putin, de obicei timpul rezolva multe probleme. Dar daca nu mai poti asa, atunci la urmatoare discutie intreaba-l ce parere are despre aceea ca sa intoarceti timpul inapoi, si sa mai incercati o data. Dar asta este doar o presupunere... tu gandeste-te inainte de a face ceva pentru ca cred ca il cunosti destul de bine, si vei proceda corect. bafta