| mariia95 a întrebat:

Hei! De cateva luni imi place mult un tip.In fine,intr-un sfarsit i-am spus ca il plac, dar mi-a spus ca este intr-o relatie. Dupa 2 luni ne-am vazut in sfarsit in realitate si m-am indragostit si mai mult de el.Am inceput sa iesim mai des pentru ca avem prieteni comuni. Cand l-am vazut mi-a sarit in brate si a rosit, tot timpul imi zambea.Mai tarziu am ramas cu el si un prieten ca sa fumeze ei.Prietenul acela a inceput sa spuna ca ne potrivim si chestii de genu.El nu spunea nimic, doar rosea si statea pe ganduri pana cand ne-a spus sa ne luam de brat.Ne-am luat, iar eu l-am luat de mana,deget pe deget.A acceptat.
Cand sa plecam spre casa, m-a luat in brate si simteam cat de tare ii bate inima.Eu m-am urcat in troleu, iar ei 2 au ramas si l-a luat la interogatoriu.I-a spus ca ma place, dar nu e sigur ca ar vrea o relatie cu mine.De atunci nu ne-am mai vazut timp de o saptamana.Cand se vorbea despre noi el mereu disparea,nici macar likeuri la poze nu imi mai dadea, nimic.Intr-o seara l-am luat pe privat si l-am intrebat ce are de gand, la care el imi spune ca prietenu' nostru a inteles gresit si ca el nu poate sa fie cu mine ca ii place de alta si nu vrea sa isi bata joc de mine.
Si acum cateva zile, prietenului nostru i-a venit ideea sa ne prefacem ca suntem impreuna.Am facut-o si pe asta, iar cand ne-a vazut facuse o mutra ciudata si cand ne-am despartit de el se tot uita dupa mine.I-a dat si mesaj ca sa ne tina ca a uitat sa ne spuna f2f.
Nu stiu ce sa fac.As vrea sa il fac sa se indragosteasca cumva de mine.Il plac foarte mult si m-am saturat sa renunt mereu la baiatu' pe care il plac.Mi s-a luat sa fiu refuzata de toti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Deci,tu i-ai dat de inteles lui ca il placi cand el avea prietena apoi dupa ce s-a despartit de aia tot nu a vrut sa fie cu tine pentru ca ii placea alta.
Daca incerci sa fortezi pe cineva sa te placa il sperii, las-o sa se intample natural,daca nu te place aia e, nu freca omu la icre ca degeaba il freci.
O sa cresteti, ca banuiesc ca sunteti mici si atunci nu cred ca o sa mai ai parte de asa ceva pentru ca probabil o sa ti-o traga restul daca te tii scai de ei si o sa te lase.
Daca-i gasesti si beti mai ales.

Ce sa faci tu? Il lasi in pace, ca esti nebuna, dezaxata.
Nu asa se face, daca ti-a dat de inteles ca nu te place, lasa-l, cu cat "tragi" de cineva care NU TE PLACE mai mult, cu atat il indepartezi mai mult si o sa i se para ca esti o nebuna disperata si o sa fuga de tine.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-o sa rezolvj nimic daca te bagi in jocurile astea. Stie ca-l placi si ca te poate avea cand are chef, i ai dovedit asta prin jocuri si mesajele alea, si atunci logic ca nu mai manifesti interes pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are deja o iubită, ce mai e de spus?
Îți place ceea ce faci? Te simți mândră?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ii lasi putin spatiu un timp, dar iti garantez ca o sa vrea sa se intoarca la tine, atunci poate o sa fie prea tarziu, dã-i mesaj dupã o luna cam asa.

| AlexSalling a răspuns:

Saracu'-i indecis. Nu ai cum sa-l faci sa te placa. Daca te place deja, va veni dupa tine. Daca nu, asta e. Na-i cum sa-l schimbi.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

E o javra bajatu. Are iubitica da te lasa sa te dai la el?

| mariia95 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Faza e ca nu mai are.laughing

| nicol2 a răspuns:

Din moment ce baiatul ti-a spus in fata ca place o alta fata la ce mai visezi la el. Daca vreea o relatie cu tine facea pana acum pasul. Decat sa iti pierzi timpul cu joculete nu mai bine iti deschizi ochii spre o alta relatie?!

| telefonulsperantei a răspuns:

Daca crezi ca il iubesti cu adevarat merita sa te lupti pentru el dar sa te placa si el un picut nu i asa!