| nikol a întrebat:

Hei fetelor va place sa aveti cei mai buni prieteni baieti? Eu am incercat sa imi fac prieten(amic) dar majoritatea nu ma pot vedea ca amica ci ca femeie.Imi zic ca arat prea bine si nu pot sa imi reziste laughing, si imi pare asa de rau ca nu pot avea amici baieti dar nici fete ...majoritatea fetelor au prietene din copilarie eu am avut una dar sa fost mutat si ne-am distantat.Sincer nu am prieteni, am doar iubit.Si as vrea sa imi fac prieteni adevarati dar am tot incercat si nimicsad

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cumva nevoie de atenţie?
"arat prea bine si nu pot sa imi reziste" - sincer nu cred că era nevoie să te lauzi.
În altă ordine de idei, probabil nu cauţi tu în cercurile masculine care trebuie happy.
Eu am o cea mai bună prietenă femeie şi ne ştim de 11 ani de-acum şi se poate.
Însă depinde de indivizi happy.
Noroc.

| DianaScorpio a răspuns:

Poate pentru ca inca nu ai gasit baietii potriviti pentru asa ceva. O veche zicala spune ca "Cel mai bun prieten al unei femei nu este tot o femeie, ci un bărbat" (Szekely Beatrice) si tind sa cred ca avea perfecta dreptate.

| gabrielutzu a răspuns:

Cel mai bun prieten al unei femei este vibratorul.El nu o sa iti spuna niciodata ca arati prea bine, asa ca te scapa de complexul asta.Ia-ti un vibrator si masturbeaza-te cu el pana lesini.O poti face si anal daca vrei.Iar daca ai si un iubit (probabil impotent) stii ce ai de facut.Dar nu uita: vibratorul NU te va trada niciodata, doar tu pe el.Succes.

| maryellen91 a răspuns:

Da imi place si am cel mai bun prieten baiat(app besc stefy)si nu e deloc aiurea, cum ar spune unii, e chiar foarte bine!

| ParanoidOwl a răspuns:

Depinde si cum te porti cu ei, cu un amic baiat nu te porti cum te porti cu o fata si nici cum te porti cu un iubit. Nu e vorba de aspectul fizic aici, daca ei doar asta vad in tine, felicitari atunci, nu vad decat o halca de carne. Si nu oricine poate avea o prietenie cu o persoana de sex opus pentru ca de multe ori se ajunge la indragosteala de una din parti. Mai exista si faptul ca nu toate fetele ii pot intelege pe baieti, e nevoie de o minte deschisa aici. Intelegerea reciproca e primul pas. Bafta.

| ParanoidOwl a răspuns:

P.S.: Cea mai buna prietena a unei femei, e doar o femeie mai urata decat ea. Asa ca inca un plus pentru baieti.

| necdannec a răspuns:

Poate cu cauti ce trebuie. In relatii de genul acesta trebuie sa iti cunosti si sa iti respecti limitele. Un fel de du-te vino, sa stii sa respingi si sa atragi in acelasi timp, eventual sa schimbi sensul unei discutii sau intrebari/raspuns... pare mai dificil dar dupa ce te obisnuiesti, te vei juca. Atentie insa : Prietenii sunt pana la un anumit punct.

| DothGirl a răspuns:

Eu am un coleg de clasa il cheama Sergiu si el nu se joaca cu baieti de varsta lui (12-13) ani se joaca cu noi fetele de (12-13)ani se mai joaca cu baieti mai mici de la cls. aII-a dar Sergiu cand se joaca cu noi nu se joaca jocuri de baieti se joaca jocuri asa ca fetele ( nu cu papusi la 13 ani)... jocuri de fete. Si niste colege de la mine din clasa tot asa. S-a intamplat in vara anului 2009, Eram pe afara la plimbare cu prietena mea cea mai buna Maria si in parc ne-am intalmnit cu celelalte fete. Ele s-au tinut dupa noi pana acasa si ne tot scuipau, ne dadeau palme si ne tot sunau cu nr. ascuns.Eu atunci nu le-am facut nimic pentru ca m-am gandit sa mai sune ele de multe ori cu nr. ascuns. Au mai facut ele mai multe da nu trebuie sa scriu tot acum. Asa in clasa a 6 sa fumezi, sa bei, sa chiulesti de la ore si sa le vorbesti urat profesorilor si nu in ultimul rand machiata si vopsita in culori traznite ( rosu, galben ) sunt multe lucruri care lipsesc din clasa 6 de unde invat si eu. Faptul ca s-au formt GASTI in clasa nu ne mai poate unii nicigand. Mai ales ca de la viitorul an scolar ne v-or muta intr-o clasa din liceu si este mai rau, chiar foarte reu deoarece ne muta cu elevii mai mari din a-7-12-a si o sa vina la noi in clasa sa faca numai prostii. Si sa nu uitam de PILE niciodata! OK. nu stiu ce sa mai scriu. cam mult am scris