| Sweetkitty a întrebat:

Hei! Știe cineva de ce cumnata mea nu mănâncă gaina pestrita ci doar alba? Ea spune ca cică se sinte rău dacă mananca. E posibil sa fie vreun farmec asupra soțului ei?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E posibil sa aiba o problemă la mansarda, daca ai 10 gaini la congelator cum le va deosebi?!? Sau pur si simplu te-a luat peste picior, lucru nu foarte greu, avand in vedere întrebarea de la final.

| Violleta2022 a răspuns:

Femeia aia are o problema mentala, de aceea are impresia ca penajul gainilor schimba si gustul carnii de pasare.

Cat despre farmece, as vrea sa cred ca esti mai desteapta in realitate, decat te arati aici. Cum ar putea o gaina sa-ti faca farmece?

| Fatamuntilor a răspuns:

Spune-i ca gaina neagra are gust divin! Glumeam.
de unde procura cumnata ta gainile? are in curte? toate asta e doar in mintea ei! Gaina de casa sa fie. Cele de kaulfald nici nule stii culoarea.

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, nu există farmece. În al doilea rând, de ce un farmec asupra soțului ei ar afecta-o pe ea?

Nu crezi că în anul 2024 ar cam fi timpul să renunți la concepții din 1524?

| Sweetkitty explică (pentru johnnny123):

Nu înțeleg obsesia ei de a manca doar gaina alba. Dacă pe masa nu este gaina alba se crizeaza, sau dacă nu știm care e pestrita și care e alba. Și în plus este și o schimbare în comportamentul fratelui fata de cei din jur. Parca e orbit și nu vede cum se comporta.

| johnnny123 a răspuns (pentru Sweetkitty):

Și singura explicație pe care ai găsit-o pentru asta sunt "farmecele"?

| Sweetkitty explică (pentru johnnny123):

Spune tu o explicație de ce dorește doar gaina alba și nu mananca gaina pestrita sau cocos? Numai pentru ea trebuie sa cumparam și sa creștem găini albe pentru ca altceva nu vrea sa mănânce.

| IrinaMihaela15 a răspuns (pentru Sweetkitty):

De ce trebuie sa-i dați voi de mâncare? Ea nu are mâini să-și gătească? Nu are și ea job-ul ei, casa ei, soțul ei sa-I facă el de mâncare? Ce treaba mai are cu fratele ei și mai ales cu tine?

| johnnny123 a răspuns (pentru Sweetkitty):

Așa este, ai dreptate. Nu există nicio altă explicație posibilă decât farmecele.

| Miruna333 a răspuns:

Numai ea poate stii. Posibil sa fie o preferinta proprie, fara vreo explicatie

| SkandallKamataru a răspuns:

Farmece, da laughing In nici un caz retard mintal laughing

| Standt a răspuns:

E vorba de gustul carnii. A cantitatii de grasime, etc.
Voi sunteti mai inapoiati decat stra-strabunicii daca credeti in farmece, vraji, blesteme si alte prostii.

| ovidasmihai a răspuns:

Este același lucru ca unii nu manaca branză de capră, drob de miel, etc.