| Annaa05 a întrebat:

De o luna sunt cu un baiat,insa, de o saptamana si ceva nu prea ma mai atrage...in schimb,sunt prietena cu un baiat de un an si ceva si intr-o seara cand am iesit in club m-am intalnit cu el,am ras, am vorbit.Din acea seara parca ceva s-a schimbat.Nu stiu ce sa fac..nu vreau sa il ranesc, tin super mult la el.SI nu vreau nici o relatie cu baiatul asta pentru ca el are prietena, dar mi-a zis ieri sa iesim intr-o zi la suc ca nu am mai iesit de foarte mult timp.Aseara am zis sa ii dau eu mesaj,sa vad ce face, pentru ca el ma baga in seama cam in fiecare seara.Si era suparat si mi-a zis ca eu insemn super mult pentru el si ca are nevoie de mine si ca sunt o persoana care i-a fost alaturi si ca nu prea mai are incredere in prieteni, doar eu ce i-am fost mereu aproape indiferent de situatie.Chiar nu stiu ce sa fac.Eu pe baiatul asta l-am mai placut si inainte si acum se pare ca incepe iar sa imi place, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Atunci ce va tine sa nu fiti impreuna? Lasa-l pe acesta de care te-ai plictisit si urmeaza adevarata dragoste. S-ar putea sa nu mai ai vreodata o asemnenea sansa.

Bafta! happy

| Annaa05 explică (pentru R0R0):

Dar daca el nu ma place in felul in care il plac eu? Daca el ma vede doar ca pe o prietena si atat?

| R0R0 a răspuns (pentru Annaa05):

Nu ai de unde sa stii. Cel mai bine ar fi sa ii zici ca il placi(daca esti curajoasa)sau sa continui sa vorbesti cu el, asteptand sa marturiseasca el ce simte(daca esti rusinoasa)

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Relația ta actuală nu este deloc bazată pe iubire iar tot ce ai făcut tu a fost să te arunci fără pic de judecată în această relație. Pune-i capăt de pe acum sau mai încolo vei regreta că nu ai făcut-o acum și vei provoca mai multă durere.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Buna...pai in primul rand eu zic asa: tu ai zis ca pentru iubitul tau nu mai simti aceleasi sentimente cum simteai prima data, si celallat baiat acre are si el o iubita se vede ca tot acelelasi reactii are pentru iubita lui, aveti cale libera mai ales ca tu ai zis ca il placeai mai demult pe baiatu' acesta ...deci eu zic sa iesiti si sa vorbiti deschis si acum doar voi stiti ce o sa se intample.Te pup!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca nu poti sa iei o hotarare, uite, iti dau un sfat : Scrii pe o foaie Avantaje si Dezavantaje. Notezi ce anume te-a atras la el de te-ai cuplat cu el si ce te-a facut sa te indepartezi de el. Scrii pe alta foaie si avantajele si dezavantajele baiatului nou. Tragi linie si -ti vezi concluzia pe foaie

| Ciprian996 a răspuns:

Buna. eu as zice sa analizezi situatia un pic, si vezi care din cei 2 te marita mai mult. si ai grija sa nu Ii pierzi pe amandoi. succes in relatie