| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste cam lunga dar parintii mei au divortat si am ramas cu tati. Iar el acum are o prietena care are un baiat si o fata, dar fata nu ma lasa in pace si ma enerveaza foarte tare in asa fel ca am plans din cauza ei iar tati s-a enervat pe mine si ne-am certat. Si am vorbit cu el si i-am zis ca nu ii pasa de mine si el a zis ca bada ii pasa si daca vreau sa vad cum ii sa nu ii pese de mine imi arata el si atunci a zis ca nu ii pasa ce fac de acum in ainte daca vreau pot sa merg unde vreau si pot sa fac ce vreau eu. Si acuma a plecat inapoi la prietena ei si pe mine m-a lasat acasa... Nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma dati-mi cateva sfaturi va rog!

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| shainitainii a răspuns:

Nu e tocmai ok sa iti faca asa. Daca ai posibilitatea ia legatura cu mama ta si muta-te la ea.

| Lili003 a răspuns (pentru shainitainii):

Nu e o alta poveste cu mama mea. Nu ma mut la ea